10 kilometrów na 100-lecie Klubu Sportowego Dalin Myślenice

10 października biegacze uczczą wyjątkowy jubileusz klubu, który od wieku dostarcza sportowych emocji mieszkańcom Myślenic i okolic.

Sport w Myślenicach ma swoją długoletnią tradycję, jego początki datuje się na lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Już wtedy na trawiastych błoniach, jak je wtedy nazywano, obok tartaku Pana Hołuja, młodzi myśleniczanie rozgrywali między sobą pierwsze mecze piłkarskie. Od tamtego czasu mija 100 lat, w ciągu których po murawie boiska przebiegło setki piłkarzy, a z trybun słychać było oklaski tysięcy myśleniczan i gości. Dalin Myślenice nierozerwalnie wpisał się w historię miasta i okolic dostarczając sportowych emocji kolejnym pokoleniom.

By uczcić ten wyjątkowy jubileusz organizatorzy planują początkiem października cykl imprez, na które zaproszeni będą mieszkańcy Myślenic i okolic. Szczególnym wydarzeniem będzie bieg – „Biegaj z Dalinem”, czyli 10 km na 100-lecie Klubu Sportowego Dalin Myślenice, który odbędzie się 10 października 2021 roku. Start i meta zlokalizowane będą na stadionie Dalinu, a trasa pobiegnie przez ulice Zarabia – ul. Parkową w stronę Małpiego Gaju i ul. Zdrojową w stronę Osieczan. Dla najszybszych biegaczy przewidziane są nagrody rzeczowe.

Patronat Honorowy nad imprezą biegową z okazji 100-lecia Dalinu objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Pan Jarosław Szlachetka, który wręczy najszybszym myśleniczanom Puchar Burmistrza. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta i Gminy Myślenice.

Zapisy na bieg dostępne są w TYM MIEJSCU.

Więc informacji o BIEGU.

Klub Sportowy Dalin Myślenice został założony w Myślenicach w 1921 roku. Jest najstarszym i najbardziej zasłużonym klubem z tego miasta. Jego barwy to biały i zielony. Jego historia zaczyna się wiosną 1921 roku w chwili powstania Klubu Sportowego Dyskos, w którym trenowano piłkę nożną i lekkoatletykę. Niedługo po założeniu zmieniono nazwę na Klub Sportowy Uklejna, którą zaczerpnięto od góry leżącej niedaleko Myślenic. W 1925 roku pojawiły się trudności związane z działalnością klubu, więc Towarzystwo Gimnastyczne Sokół przejęło boisko klubowe, by zespół nie utracił bazy. Postanowiono połączyć te dwa zespoły w Sokół ­Podhale. W takiej formie klub działał do wybuchu II wojny. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości klub reaktywowano pod nową nazwą Dalin (również pochodzącą od nazwy pobliskiej góry). Od tego momentu Dalin nieprzerwanie prowadzi działalność sportową, obecnie sekcje piłki nożnej i zapasów.

 

comments powered by Disqus