11 kilometrów na 11 listopada [ZDJĘCIA]

3. Krakowski Bieg Niepodległości fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prawie 2,5 tysiąca osób ukończyło 3. Krakowski Bieg Niepodległości. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ratującego życie dzieci.

W 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ulicami Krakowa pobiegło 2,5 tysiąca zawodniczek i zawodników. Ich stroje, białe lub czerwone koszulki, przypominały o narodowym święcie.

Osoby, które pojawiły się na trasie, nie tylko rywalizowały, uczciły narodowe święto i promowąły zdrowy styl życia. Przedwe wszystkim pokonały dystans dla najmłodszych. Pieniądze, uzyskane między innymi z opłat startowych, zostaną przekazane na zakup respiratora i innych potrzebnych sprzętów potrzebnych na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Symboliczne 11 kilometrów najszybciej pokonał Adam Czerwiński. Zawodnik UKA Lider Siercza uzyskał czas 36 minut i 28 sekund. Wśród pań najszybciej pobiegła Kasia Golba z AZS AWF Katowice (41:19).