13. edycja nie będzie pechowa. Rekordowa liczba uczestników Poland Business Run

fot. materiały prasowe Fundacji Poland Business Run

Niemal 40 tysięcy biegaczy, przedstawicieli firm i organizacji zapisało się do udziału we wrześniowym biegu charytatywnym Poland Business Run. Choć oficjalne zapisy się zakończyły, wciąż można dołączyć do sztafety niosącej pomoc skrzywdzonym przez los.

Zaplanowany na 8 września bieg zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Wezmą w nim udział pięcioosobowe drużyny z firm i korporacji, a każdy zawodnik w dniu zawodów pokona około cztery kilometry w szczytnym celu. Stacjonarnie wokół krakowskich Błoń pobiegnie aż 13 tys. osób, natomiast wirtualnie – z dowolnego miejsca – co najmniej 27 tysięcy biegaczy i biegaczek. Wynik ten może się jeszcze zwiększyć, bo wciąż można dołączyć z minimalistycznym pakietem eco lub charity – dla tych, którzy chcą przeznaczyć większą kwotę dla beneficjentów fundacji. Dystans w ramach biegu wirtualnego można pokonać biegnąc lub idąc, w tym z kijkami do nordic walkingu, z psem czy nawet na bieżni stacjonarnej.

Rekordowa frekwencja, rekordowe wsparcie

Tegoroczni biegacze wystartują m.in. dla 32-letniego Mateusza, reprezentanta Polski w rugby na wózkach, który potrzebuje nowy sprzęt, bo dotychczasowy uległ zniszczeniu. – Od 13 lat jestem osobą z niepełnosprawnością z powodu urazu kręgosłupa. Nie lubię siedzieć bezczynnie, dlatego każdy dzień staram się aktywnie wykorzystywać. Jestem szczęśliwym tatą czteroletniej córeczki oraz mężem mojej ukochanej żony. Dumnie noszę orzełka na piersi, reprezentując nasz kraj w rugby na wózkach. Pracuję jako księgowy. Niestety aktualnie jestem bez sprawnego wózka, który jest mi niezbędny do wykonywania moich codziennych aktywności w życiu prywatnym i zawodowym – mówi beneficjent Poland Business Run 2024.

Od początku istnienia inicjatywy wsparcie otrzymało już ponad 1000 beneficjentów, którym przekazano łącznie ponad 10 mln zł dofinansowania na zakup protez, wózków czy podjęcie rehabilitacji. W 2023 roku Fundacja Poland Business Run pomogła 137 osobom, w tej edycji skala pomocy będzie jeszcze większa z racji rekordowej frekwencji. Organizatorzy zapraszają uczestników do zabawy i zaangażowania się w akcję Pomagaj Bardziej, dzięki której można wspierać osoby z niepełnosprawnościami nie tylko poprzez bieganie.