16. PZU Cracovia Maraton i Nocna Dycha z Wawelem - od 1 kwietnia zmiana opłaty startowej

Cracovia Maraton fot. Archiwum ZIS w Krakowie

Jeszcze tylko do końca marca obowiązuje niższa opłata za start w 16. PZU Cracovia Maraton - 100 zł i w Nocnej Dysze z Wawelem - 40 zł. Od 1 kwietnia będzie to odpowiednio 130 zł i 60 zł.

Zgłoszenia internetowe - zarówno do 16. edycji krakowskiego maratonu (30 kwietnia),
jak i do czwartej odsłony biegu nocnego na 10 km, czyli Nocnej Dychy z Wawelem (28 kwietnia) - będą przyjmowane do 14 kwietnia. Po tym terminie, istnieje jeszcze możliwość zapisów w Biurze Zawodów, które od 27 kwietnia rozpocznie działalność pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Wpisowe wyniesie wtedy: 200 zł gotówką do 16. PZU Cracovia Maraton i 120 zł gotówką do Nocnej Dychy z Wawelem.

W przypadku 16. PZU Cracovia Maraton przewidziana jest również możliwość zgłoszeń drużynowych – dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki wpisowego – aktualnie jest to 650 zł za 10 osób, a od kwietnia będzie to 800 zł. Prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa - dla pięciu najliczniejszych zespołów.

Na listach startowych znajduje się już ponad 6900 biegaczy zgłoszonych do 16. PZU Cracovia Maraton i przeszło 1400 do Nocnej Dychy z Wawelem.

Po raz czwarty z rzędu, start i meta 16. PZU Cracovia Maraton usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton wystartowali biegacze z 55 krajów.

 

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe święto biegania rozpocznie się piątkowym (28 kwietnia) biegiem nocnym na 10 km - Nocną Dychą z Wawelem. W sobotę (29 kwietnia) zorganizowane zaś zostaną: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach z Radiem ESKA (pełny dystans maratoński).

 

W przeddzień zmagań na trasie maratonu, na uczestników i kibiców będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym biegi i zabawy sportowe dla najmłodszych.

W niedzielę, 30 kwietnia na trasę 16. PZU Cracovia Maraton wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

Więcej informacji na www.pzucracoviamaraton.pl.

Internetowe zapisy do biegów wchodzących w skład Krakowskich Spotkań Biegowych 2017 przyjmowane są na stronie: zapisy.zis.krakow.pl.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne