16. PZU Cracovia Maraton. Komitet organizacyjny na dobre bierze się do pracy

Posiedzenie komitetu organizacyjnego 16. PZU Cracovia Maraton fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

W czwartek w Zarządzie Infrastruktury Sportowej odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu organizacyjnego 16. PZU Cracovia Maraton, który będzie najważniejszym wydarzeniem Krakowskich Spotkań Biegowych (28-30 kwietnia). Posiedzeniu przewodniczyła Katarzyna Król, wiceprezydent miasta do spraw edukacji i sportu.

Nieprzypadkowy termin

W ubiegłym roku wchodzący w skład Korony Maratonów Polskich Cracovia Maraton ukończyły 5552 osoby. Jako jedyny z dużych maratonów zanotował znaczący, 21-procentowy wzrost. Liczby pokazują, że w tym roku może być jeszcze lepiej. Na dwa miesiące przed 16. edycją zapisało się już 6165 zawodników i zawodniczek.

– Termin naszej największej imprezy biegowej wybraliśmy nieprzypadkowo. Po wielu analizach doszliśmy do wniosku, że właśnie wtedy, z uwagi na przedłużony weekend wystartuje duża liczba biegaczy. Liczymy też na to, że przyjadą z nimi rodziny, znajomi, aby w świetnej atmosferze spędzić parę dni w Krakowie. Obecnie intensywnie pracujemy nad szczegółami programu – powiedział Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS w Krakowie, cytowany na stronie miejskiej jednostki.

Wizytówka Krakowa

Oprócz prezydent Król i pracowników ZIS w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele innych miejskich jednostek, służb, sponsorów, partnerów i wolontariuszy. – Maraton jest naszą wizytówką i świetną promocją miasta. Jego wielkim atutem jest to, że rozpoczyna się i kończy na Rynku Głównym. Z satysfakcją chciałabym podkreślić, że wszelkie instalacje promocyjno-reklamowe związane z maratonem od kilku lat są bardzo estetyczne. Życzyłabym sobie, aby inne imprezy masowe w zabytkowym centrum Krakowa korzystały  ze scenografii na podobnym poziomie – podsumowała czwartkowe posiedzenie Katarzyna Król.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne