16. PZU Cracovia Maraton. W niedzielę Śniadanie Biegowe

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

9 kwietnia, w ramach przygotowań do 16. PZU Cracovia Maratonu, odbędzie się Śniadanie Biegowe. Zbiórka tradycyjnie o godzinie 10.00 przed głównym wejściem do Tauron Areny Kraków od strony ulicy Lema.

Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Formuła Śniadania Biegowego powoduje, że niedzielny poranek można spędzić na sportowo i wesoło. Zaproszeni są wszyscy – dorośli, dzieci, młodzież, początkujący i zaawansowani biegacze. Specjaliści powiedzą, jak sensownie trenować i zdrowo się odżywiać.

„Docenicie przyjemność i skuteczność wysiłku bez śniadania. Gorąco zachęcamy do przyjścia na trening bez przysłowiowej, porannej jajecznicy. Zobaczycie, jak może smakować świeża bułka z masłem i dżemem, zjedzona po delikatnym wysiłku na świeżym powietrzu” – zachęcają organizatorzy, czyli Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i AZS AWF Kraków Masters.

Przetestują nowe ścieżki

Niedzielne spotkanie będzie również uroczystą inauguracją nowych ścieżek biegowych w Parku Lotników Polskich. Powstały tam dwie pętle o długości 3,5 i 1 kilometra. To nowa jakość dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki tej inwestycji – wykonanej w ramach zwycięskiego projektu z krakowskiego Budżetu Obywatelskiego – Park Lotników Polskich stał się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym biegaczom. Hasło „Sportowy Kraków” nabiera właśnie nowego wymiaru!

Śniadanie Biegowe jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają opiekę trenerską na każdym poziomie zaawansowania, w tym dla dzieci. Przedstawiciele Centrum Medycznego IMIcare przeprowadzą darmowe badania EKG i udzielą porad medycznych. Produkty spożywcze dostarczy Lewiatan, a uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania batonów High Whey Protein Bar i żeli energetycznych Energy Gel od firmy ACTIVLAB. Odpowiednie nawodnienie zapewnią natomiast woda ID’EAU i napoje izotoniczne 4MOVE.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne