17. PZU Cracovia Maraton i wydarzenia towarzyszące – atrakcje nie tylko dla biegaczy!

fot. Szymon Gruchalski, Krzysztof Porębski / Archiwum ZIS

W sobotę, 21 kwietnia przy Błoniach Krakowskich odbędzie się rywalizacja w ramach Cracovia Maraton na Rolkach i Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, a na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana mali sportowcy w wieku od 3 do 12 lat wezmą udział w Mini Mini Cracovia Maraton. W tym czasie – z myślą o najmłodszych i całych rodzinach – przewidziano również szereg atrakcji i animacji, na które zapraszamy przed trybunę południową Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w godz. 10:00-15:00! Natomiast w niedzielę, 22 kwietnia, podczas 17. PZU Cracovia Maraton będzie można wziąć udział w akcji PZU „Podziel się kilometrem” i tym samym wesprzeć Fundację Siepomaga.

Stoiska z animacjami i atrakcjami (parking przed trybuną południową Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana – od strony Al. 3 Maja, 21 kwietnia, sobota, godz. 10:00-15:00):

 • Momi Klub – zabawy z chustą, malowanie twarzy, kolorowanki , zajęcia plastyczne
 • Sklep Animatora – robienie zwierzątek z balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane, balony z helem;
 • Toyota Anwa – kolorowanki, malowanie twarzy;
 • Szkoła Językowa Little America – zabawy z językiem angielskim;
 • PZLA – tory przeszkód „ścieżka zdrowia”, warsztaty sportowe;
 • Metis – zabawy z matematyką: budowle z klocków lego, układanie puzzli;
 • Straż Miejska – zawody auto-chodzikowe z nagrodami na zbudowanym miasteczku komunikacyjnym;
 • Wojsko Polskie:
  - 2 pojazdy HMWV /terenowe pojazdy bojowe/ z bojowym wyposażeniem;
  - namiot promocyjny z telebimem (prezentacja szkolenia bojowego, skoki spadochronowe);
  - pokaz sprzętu spadochronowego będącego na wyposażeniu 6BPD;
  - robot saperski służący do rozpoznania i rozbrajania niebezpiecznych ładunków;
  - gadgety wojskowe (foldery, kalendarze, smycze, kompasy, długopisy, słodycze, itp.);
  - punkt malowania kamuflażu bojowego na twarzy;
  - strzelanie do celów biatlonowych (trzy stanowiska) z karabinków typu ASG Beryl z różnych pozycji strzeleckich;
 • Policja – pokaz samochodów;
 • Zawody Roler Cross – zawody, które mają za zadanie promować Polski Ice Cross w letnim wydaniu, czyli na rolkach. Podobnie jak w zawodach na lodzie, zawodnicy starają się uzyskać jak najlepszy czas podczas przejazdu indywidualnego. W tym celu mają dwie próby, liczy się lepszy wynik. Na torze będą znajdowały się przeszkody które trzeba pokonać. Do udziału zapraszamy wszystkich od 10 roku życia. Bedą 3 kategorie wiekowe. 10-14, 15-18, 19-open. Za miejsca na podium przewidziane są nagrody. Aby zarejestrować się na zawody należy wysłać zgłoszenie  e-mailem na adres kontaktkkf@gmail.com. W zgłoszeniu wpisujemy imię i nazwisko, kontakt telefoniczny, rok urodzenia. W przypadku osób nieletnich, zgodę rodziców na udział w zawodach. Należy również napisać oświadczenie o stanie zdrowia: „Mój stan zdrowia pozwala na wzięcie udziału w zawodach”.

 • Pokazy jazdy na longboardach i deskorolkach
 • Na scenie: pokazy taneczne w godz. 11:00-12:00, pokazy taneczno-akrobatyczne w godz. 13:00-14:15.

 

Sponsor Tytularny krakowskiego maratonu – PZU również przygotował atrakcje dla kibiców.

Jedną z nich jest „Freeze me” – czyli filmowe efekty 3d w wydaniu kompaktowym. „Freeze me” to w pełni zautomatyzowany system składający się z 10 aparatów wykonujących jednocześnie 10 ujęć i natychmiast przetwarzających je w ruchome zdjęcie gif 3D. Gify będzie można udostępniać w mediach społecznościowych, a obrazy – w postaci statycznych zdjęć będą drukowane na miejscu. Z „Freeze me” będzie można skorzystać na stoisku PZU na EXPO 17. PZU Cracovia Maraton, w sobotę 21 kwietnia w godz. 10:00-20:00, a także w piątek, 20 kwietnia w godz. 15:00-20:00. Oprócz „Freeze me”, będzie można bezpłatnie przeanalizować skład masy ciała przy pomocy urządzenia TANITA.

Ponadto, zapraszamy do strefy „Podziel się kilometrem” w miasteczku 17. PZU Cracovia
Maraton na krakowskim Rynku Głównym w niedzielę, 22 kwietnia w godz. 8:00 -16:00.

Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku. Aktywności nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ponieważ w strefie znajduje się także część dziecięca z urządzeniami dla najmłodszych. Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przeznaczona dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas 17. PZU Cracovia Maraton, PZU przeznaczy 10 złotych na wsparcie leczenia i rehabilitacji Piotra Hanieckiego – podopiecznego Fundacji Siepomaga.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne