5 km dla Niepodległej i wyjątkowa koszulka

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

14 października, miesiąc przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszym mieście odbędzie się 5 dla Niepodległej. Zapisy internetowe ruszą 1 sierpnia, wystartować będzie mogło 1000 osób.

Bieg na pięć kilometrów będzie imprezą towarzyszącą 5. PZU Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu. Biegacze również rozpoczną rywalizację na ulicy Lema przed Tauron Areną Kraków i będą finiszować na płycie hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach.

Zapisy internetowe ruszą na stronie Zarządu Infrastruktury Sportowej 1 sierpnia. Wystartować może osoba, która w dniu imprezy będzie miała ukończone 18 lat. Dystans trzeba pokonać do 40 minut.

W pakiecie startowym znajdzie się ciekawa koszulka. Na przodzie będzie nadruk fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Pierwszy był Kościuszko

Przed rokiem, po raz pierwszy w tej formule, uczczono dwusetną rocznicę śmierci bohatera narodowego, Tadeusza Kościuszki. Na mecie zameldowało się 803 uczestników, a wśród najszybszych znaleźli się reprezentanci Ukrainy – Rusłan Sawczyk i Oksana Raita.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne