6000 osób „wybiegało” pomoc

Kraków Business Run fot. mat.prasowe

Kolejna edycja Kraków Business Run już za nami. Uczestnicy po raz siódmy „wybiegali” pomoc dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Udało się dla nich zebrać 438 210 zł.

Biegacze rywalizowali ze sobą w 1200 pięcioosobowych zespołach, składających się z przedstawicieli kilkuset małopolskich firm. Jeżeli chodzi o zebraną kwotę, 402 570 zł pochodzi z opłat startowych, a 35 640 zł uzyskano w akcji Pomagam Bardziej.

Przez cały Kraków

Trasa siódmej edycji Kraków Business Run wiodła z Rynku Głównego, ulicą Sławkowską na Planty, bulwarami otaczała Wawel, a następnie ulicą Grodzką Wiślną wracała na Rynek. Dystans biegu to 3,8 km dla każdego uczestnika w zespole, czyli łącznie 19 km dla całej sztafety.

Najszybciej pokonała ją drużyna „Adam Czerwiński Team”, której na przebiegnięcie dystansu wystarczyło 59 minut i 49 sekund. Druga na mecie była drużyna „Running Performance” z czasem 1 godzina i 29 sekund, a trzecia to „Iron Dragon Thriatlon” z czasem 1 godzina, 7 minut i 40 sekund. Drużyna Fundacji Poland Business Run przybiegła na metę jako czwarta, tracąc zaledwie 7 sekund do trzeciego miejsca – bieg ukończyła z czasem 1 godzina, 7 minut i 47 sekund.

Pomagam Bardziej

Drużyną, która w tym roku szczególnie zasłużyła na wyróżnienie, jest drużyna złożona z pracowników firmy Leach&Lang Property Consultants - Leach&dRUNk. To oni zebrali największą kwotę, czyli 7323 zł w rywalizacji charytatywnej Pomagam Bardziej i otrzymali Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez Dawida Wolińskiego.

Środki zebrane w wyniku Kraków Buisness Run 2018 zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji Poland Business Run – osób z niepełnosprawnością ruchową. W tym roku beneficjentami biegu są między innymi Sylwia Kokot, Jerzy Sumara, Sławomir Wolski, Władysław Zachwieja oraz mała Wiktoria Jarmuziewicz.

Cała Polska biegiem po pomoc

Kraków Business Run to część największego w Polsce biegu charytatywnego – Poland Business Run. W niedzielę, 2 września, w 9 miastach, punktualnie o godzinie 10:30 wystartowało w nim ponad 23,6 tys. biegaczy.

Na rzecz potrzebujących łącznie udało się zebrać 1 752 450 zł. Kwota ta pomoże „stanąć na nogi” kilkudziesięciu podopiecznym Fundacji Poland Business Run.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne