7079 osób ukończyło krakowski półmaraton. Wśród nich nasza redakcyjna koleżanka

Zwycięzca Cracovia Półmaratonu Królewskiego fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo oraz Polka Izabela Trzaskalska okazali się najlepsi w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim.

Najlepsi zawodnicy tegorocznej edycji przed rokiem zajęli trzecie miejsca. Teraz uzyskali najlepsze czasy - Hillary Kiptum Maiyo przebiegł 21 kilometrów i 97,5 metra w czasie 1:02.59, a Izabela Trzaskalska finiszowała w Tauron Arenie Kraków po 1:11.33 od startu.

W biegu wystartowało 7100 osób, a ukończyło go 7079, Tym samym na starcie zobaczyliśmy o 1240 zawodników więcej niż przed rokiem, a na mecie o 1239. Wśród szczęśliwych, którzy finiszowali w świetle jupiterów w Tauron Arenie Kraków, była nasza redakcyjna koleżanka. Anna Domowicz pokonała dystans w czasie 1:57.31 i poprawiła swój rekord życiowy o 9 minut i 15 sekund.