9 miesięcy do 19. Cracovia Maraton. Ruszyły zapisy

15 lipca rozpoczęły się zapisy do 19. Cracovia Maraton. W 2020 roku największa krakowska impreza biegowa odbędzie się 26 kwietnia.

Im dłużej zawodnicy będą zwlekać z rejestracją, tym więcej zapłacą za udział w maratonie. Od 15 lipca do 31 stycznia opłata startowa wynosi 90 złotych. Od 1 lutego do 31 marca wpisowe wyniesie 120 złotych, a od 1 do 18 kwietnia (zakończenie zapisów internetowych) – 150 złotych. W biurze zawodów zapłacą 170 złotych.

Do 19. Cracovia Maraton prowadzone są również zapisy grupowe dla drużyn, klubów, stowarzyszeń czy firm. Co najmniej 10-osobową grupę należy zgłosić na adres zapisy@zis.krakow.pl i podać nazwę zespołu, liczbę zawodników wchodzących w jego skład i dane niezbędne do wystawienia faktury proforma. Po zaksięgowaniu wpisowego organizator prześle reprezentantowi grupy kody służące do rejestracji poszczególnych zawodników (którzy zapisują się indywidualnie, podając kody przekazane przez swojego przedstawiciela). Szczegóły można znaleźć w regulaminie biegu.

Poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidziane są nagrody dla najszybszych: Polaka, Polki, krakowianina i krakowianki, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną również za ewentualne ustanowienie nowych rekordów trasy Cracovia Maraton.

Najlepsze czasy w historii

Po raz siódmy z rzędu start i meta krakowskiego maratonu zostaną usytuowane na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle” uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu zabytków podwawelskiego grodu.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton jest najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach wystartowali zawodnicy z 55 krajów.

Tegoroczną, 18. edycję ukończyło 5184 biegaczy z 5298, którzy wystartowali. Pobite zostały rekordy trasy. Wśród mężczyzn Cyprian Kimurgor Kotut przebiegł 42 km i 195 m w czasie 2:09:18. Wiktoria Chapilina została najszybszą kobietą w historii maratonu z wynikiem 2:28:03.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne