Porażka Cracovii pod wodzą nowego kapitana

Sergiu Hanca został nowym kapitanem Cracovii fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Sergiu Hanca został wybrany nowym kapitanem Cracovii. Rumun zastąpił Portugalczyka Rafaela Lopesa, który po sezonie przeniósł się do Legii Warszawa. W środę skrzydłowy zadebiutował z opaską podczas sparingu w Niecieczy.

W krótkim okresie przygotowawczym Pasy nie miały zaplanowanych meczów kontrolnych, ale trener Michał Probierz musiał dokonać korekty. Wszystko przez odwołanie niedzielnego spotkania o Superpuchar Polski z Legią Warszawa. Szkoleniowiec krakowian musiał więc szukać rywala do meczu kontrolnego i znalazł go w Niecieczy.

Mecz z przedstawicielem I ligi był zamknięty dla osób postronnych, kluby informowały tylko o strzelcach goli i składach. Probierz wystawił dwie jedenastki: do przerwy mógł pokazać się nowy napastnik Marcos Alvarez, u którego boku występował młody zawodnik rezerw – Tomasz Bala. Do przerwy Cracovia przegrywała 0:3. Nowy skład nie zdołał odrobić strat. Zmniejszył je tylko Michal Siplak, który w końcówce wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron debiut w nieoficjalnym spotkaniu zaliczyli obrońcy Ivan Marquez i Michael Gardawski. Grali także Rubio, Radosław Kanach i Bojan Cecarić, którzy wrócili z wypożyczeń do innych klubów.

Trzeci kapitan w 2020 roku

W środę kapitańską opaskę załozył Sergiu Hanca, który w klubie z ulicy Kałuży jest od stycznia 2019. To już trzeci kapitan Pasów w tym roku. Do końca kwietnia funkcję tę pełnił Janusz Gol, a potem Rafael Lopes, który niedawno został kupiony przez Legię.

Kolejne spotkanie, już o stawkę, Pasy zagrają w niedzielę w Pucharze Polski. W pierwszej rundzie ich przeciwnikiem będzie pierwszoligowy Chrobry Głogów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Cracovia 3:1 (3:0)

Bramki: Misak (8., 43.,), Wlazło (40.) – Siplak (90. karny).

Cracovia: I połowa:  Hrosso – Rapa, Dytiatjew, Jablonsky, Pestka – Hanca, Loshaj, van Amersfoort, Wdowiak – Alvarez, Bala.

II połowa: Peskovic – Gardawski, Helik, Marquez, Siplak – Rubio, Dimun, Kanach, Rakoczy – Cecarić.

Nieciecza (skład wyjściowy): Kąkolewski – Wasielewski, Oleksy, Perez, Grabowski – Stefanik, Jovanović, Bezpalec, Wlazło, Pietraszkiewicz – Misak.