Aktywne wakacje w mieście

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód” zaprasza na półkolonie sportowe. Turnusy organizowane są w pięciodniowych cyklach co tydzień, aż do końca sierpnia.

Półkolonie to coraz popularniejsza forma spędzania wakacji w mieście. Dzieci mają zagospodarowany prawie cały dzień, a rodzice mogą być pewni, że ich pociechy są bezpieczne i nie nudzą się w domu. Z podobnego założenia wychodzi MOS „Wschód”, który swoje półkolonie organizuje już od trzech lat, a w tym roku zaprasza dzieci do Manufaktury Czekolady, Multikina czy Parku Trampolin Go Jump.

Dwie tury

Turnusów w ciągu całych wakacji będzie dziewięć. Organizatorzy podzielili je na tygodnie parzyste i nieparzyste, przy czym dla każdego z tygodnia przygotowano inny zestaw atrakcji. W jednej turze w środę dzieci odwiedzą np. Galerię Figur Stalowych, a w drugim Wioski Świata Park Edukacji Globalnej.

– Jest to doskonały pomysł na aktywny wypoczynek – każdego dnia organizujemy dla dzieci 90-minutowe bloki zajęć sportowych – zapewnia Katarzyna Kadeja z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód. – Dla rodziców ważne jest to, że zapewniamy opiekę w godzinach od 7 do 17 – dodaje.

Opieka

W czasie półkolonii uczestnikami będą się opiekować nauczyciele, którzy na co dzień pracują z dziećmi. – Dodatkowo na zajęcia sportowe i treningi piłkarskie przychodzą nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy piłki nożnej – wyjaśnia Kadeja. Koszt jednego turnusu to 420 zł. Jeśli rodzice zdecydują się na dwa, cena wzrasta do 800 zł, natomiast w przypadku trzech jest to 1100 zł.

MOS „Wschód” zapewnia dzieciom drugie śniadanie, obiad, napoje, transport, a także bilet wstępu do wszystkich atrakcji. Półkolonie odbywają się na stadionie MOS Kraków Wschód na os. Szkolnym 39. – Najlepszym dowodem na to, że dzieciom się u nas podoba, jest fakt, że dzieci biorące udział w półkoloniach na jednym turnusie chcą zapisywać się na kolejne – dodaje rozmówczyni.

Zapisy

Rodzice mogą zapisać swoje dzieci przez telefon lub w formie on-line. Arkusz zgłoszeń można znaleźć na stronie www.moswschod.pl, a telefonicznie pod numerem 12 644 22 72. – Wszystkie dokumenty potrzebne do zapisu dziecka wysyłamy rodzicom drogą mailową w tygodniu poprzedzającym dany turnus – wyjaśnia Katarzyna Kadeja z MOS Wschód.

Każdy turnus liczy 60 uczestników. Zapisy na turnusy II i III zostały już zamknięte, ale organizatorzy posiadają jeszcze wolne miejsca na turnus IV, rozpoczynający się 22 lipca, a także pięć pozostałych. Ostatni z nich odbędzie się w dniach 26–30 sierpnia.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne