Arge Speedway Wanda chce osłodzić kibicom słaby sezon

fot. Mirosław Zelek FOTO Speedway
W niedzielne popołudnie żużlowcy Arge  Speedway Wandy po raz ostatni pojadą w meczu ligowym. Rywalem krakowian będzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk, dla którego może to być spotkanie o wszystko albo o nic.

Dla Arge Speedway Wandy ten sezon kończy się bez radości. Tylko jedno zwycięstwo i jeden remis to zdecydowanie za mało, żeby utrzymać się w lidze. Po decyzji GKSŻ w sprawie walkowera w meczu z Piłą stało się jasne, że w przyszłym sezonie zespół będzie występował w II lidze.

Zupełnie inna sytuacja panuje w nadmorskiej ekipie. Zespół Zdunek Wybrzeża ma jeszcze szansę pojechać w fazie play-off (wystąpią w niej cztery najlepsze zespoły fazy zasadniczej), jednak musi trzymać kciuki za... Car Gwarant Start Gniezno. Jeśli ten wygra w piątek Daugavpils, a Wybrzeże w sobotnim meczu z Orłem Łódź i niedzielnym ze Speedway Wandą, to gdynianie wystąpią w fazie pucharowej. Jeśli jednak piątkowy lub sobotni plan nie wypali, pojedynek z krakowianami będzie meczem "o pietruszkę" dla obu drużyn.

W pierwszym meczu Zdunek Wybrzeże wygrało na własnym obiekcie 64:26. Dla Wandy było to pechowe spotkanie. W inauguracyjnym wyścigu sezonu kontuzji doznał Ernest Koza i nie pojawił się już na torze. Zdecydowany postęp od tamtego pojedynku zrobili juniorzy Piotr Pióro i Bartłomiej Kowalski, stając się ważnym ogniwem zespołu. Po ostatnim remisie z Lokomotivem Daugavpils nastroje są bojowe i cały zespół chce osłodzić kibicom ciężki sezon. Najlepiej wygraną.

Początek spotkania na torze przy ul. Odmogile o godz. 16.30. Bilety w cenie 25 zł normalny, 20 zł ulgowy.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne