Bagry zaczynają być wizytówką miasta. W weekend pierwsze regaty

Bagry fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od piątku do niedzieli warto wybrać się nad Zalew Bagry. Odbędą się tam Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. O zwycięstwo będą rywalizować zawodnicy w wieku do 15 lat.

Kraków po raz pierwszy będzie gospodarzem takich mistrzostw. – Mam nadzieję, że wpiszą się w stały kalendarz imprez miejskich – mówiła podczas konferencji prasowej Magdalena Nowak-Obrzut, zastępca dyrektora ZIS.

Wielkość Bagrów jest atutem

Regaty odbędą się na Zalewie Bagry. Zostaną zorganizowane w formule meczowej, co oznacza, że zawodnicy będą się ścigać parami, a nie wszyscy równocześnie. – Zalew Bagry Wielkie nadaje się idealnie na tę formułę rozgrywania regat żeglarskich – mówiła Józefa Ogrodnik, Prezes HORN Kraków. – Na tych 31 hektarach wody nie rozstawimy trasy tak, żeby sto łódek ścigało się w komfortowych warunkach. Ale bez problemu możemy umożliwić ściganie się zawodników jeden na jeden, bo na tym polega meczowa forma zawodów – tłumaczyła.

Zawodnicy zostali podzieleni na grupy, a ci z najniższą liczbą punktów będą stopniowo odpadać z rywalizacji. Jak tłumaczyła Józefa Ogrodnik, fakt, że Bagry są stosunkowo małe, w tym przypadku zwiększa ich atrakcyjność z punktu widzenia widzów. Będą oni bowiem mogli dobrze widzieć cały przebieg zawodów. – Nawet niewprawiony widz od razu widzi, kto jest z przodu, kto z tyłu – mówiła.

Zmiany nad Bagrami

Przy tej okazji miasto będzie mogło się pochwalić tym, jakie zmiany nastąpiły w ostatnich latach nad Bagrami. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego część terenów nad zbiornikiem wodnym przeszła gruntowną metamorfozę. W planie są kolejne inwestycje, więc można się spodziewać, że na Bagrach będzie się w najbliższych latach działo coraz więcej.

Trzy ciekawe dni

Regaty potrwają od piątku do niedzieli. Zakończenie i wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 16.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Żeglarski Horn Kraków, a jego przystań przy ulicy Koziej 22 będzie stanowić bazę dla imprezy. Uczestnicy będą mieć jednak okazję odwiedzić także inne miejsca w Krakowie i okolicach – zwiedzą Kopalnię Soli w Wieliczce, zobaczą panoramę Krakowa z Wieży Mariackiej i odpoczną w Parku Wodnym.

Partnerem wydarzenia jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne