Bank po dziewięciu latach wraca jako sponsor krakowskiego biegu

fot. Grawit Nosiadek/Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

7 sierpnia w południe rozpoczną się zapisy do 17. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 22 września. Drugi rok z rzędu impreza będzie miała sponsora tytularnego, tym razem będzie nim PKO Bank Polski.

Bieg Trzech Kopców wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej, obok Cracovia Mararotu i Craovia Półmaratonu Królewskiego. Ze względu na bezpieczeństwo uczetników, którzy pokonują trasę o długości ok. 13 kilometrów, pomiędzy kopcami Krakusa, Kościuszki i Piłdudskiego, liczba miejsc jest ograniczona do ok. 3-3,5 tys. Z tego względu dość szybko kończą się miejsca startowe. Jesto to jedyny bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. Organizatorzy promują go, podkreślając, że na trasie można spotkać zabytki i mieć kontakt z przyrodą.

17. PKO Bieg Trzech Kopców. Zapisy

W 2023 roku sponsorem tytularnym Biegu Trzech Kopców była PGE Energia Ciepła. Zarządowi Infrastruktury Sportowej udało się znaleźć większego partnera po czterech latach przerwy. Wcześniej w nazwie promował się Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), pod którego szyldem wszystkie biegu Królewskiej Triady Biegowej po raz ostatni odbyły się w 2019 roku. 

Po dziewięciu latach organizatorom udało się wrócic do współpracy z PKO Bankiem Polskim, który w latach 2013-2015 był sponsorem generalnym Cracovia Maratonu. Zapisy internetowe zostaną uruchomione w środę 7 sierpnia. 

W 2023 roku najlepsi, w deszczowej scenerii, najlepsi byli reprezentanci Kenii. Wygrał David Metto z czasem 44:02. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Cheboriot Philice Kipkerio (51:49). W imprezie wzięło udział niespełna 2839 biegaczek i biegaczy spośród 3244 zapisanych. Nie udało się więc pobić rekordu frekwencji z 2019 roku, gdy na metę dobiegło 2971 osób.

10. Cracovia Półmaraton Królewski

20 października pod Wawelem czeka nas jubileuszowy 10. Cracovia Półmaraton Królewski. Rejestracja ruszyła 5 czerwca, na liście zapisanych jest ponad 4300 osób. Do końca lipca obowiązuje najniższa opłata – 140 zł.