Bardzo stary bieg wraca, ale nie na ulice miasta [TRASA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Po dwóch latach przerwy do sportowego kalendarza Krakowa wraca 44. Bieg Kościuszkowski. 24 marca sztafety drużyn uczelnianych, klubowych i mundurowych będą rywalizować na terenie głównego kampusu Politechniki Krakowkiej.
Bieg Kościuszkowski upamiętnia Tadeusza Kościuszkę, patrona Politechniki Krakowskiej i przysięgi, którą 24 marca 1794 roku złożył na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszy Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki odbył się w 1977 roku Wydarzenie na stałe wpisało w kalendarz imprez sportowych Politechniki i całego Krakowa. Teraz wraca po rocznej przerwie.

– Sportowa rywalizacja będzie się odbywać w tym roku wokół kampusu głównego PK, a nie – jak zwykle –­ na ulicach Krakowa. Zdecydowały o tym względy logistyczne, związane z obowiązującymi wciąż ograniczeniami pandemicznymi – mówi Małgorzata Syrda-Śliwa, rzeczniczka Politechniki Krakowskiej.

Start zaplanowano w czwartek o godzinie 12 na kampusie uczelni przy ulicy Warszawskiej 24. Bieg poprzedzi złożenie kwiatów przez władze i studentów PK na Rynku Głównym w miejscu przysięgi Tadeusza Kościuszki (godz. 10:30-11) i złożenie kwiatów pod popiersiem patrona PK na dziedzińcu uczelni (godz. 11:45).

Kilka kategorii i dodatkowe klasyfikacje: 

W 44. Biegu Sztafetowym Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki wezmą udział pięcioosobowe zespoły męskie i czteroosobowe żeńskie w kategoriach zespołów uczelnianych (studenci i pracownicy danej uczelni), klubowych i służb mundurowych. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest dokonanie zgłoszenia (elektronicznie na adres: azs.pkkrakow@gmail.com lub w biurze zawodów w dniu ich rozgrywania – budynek „Działownia” na kampusie PK przy ul. Warszawskiej 24) i odbiór numeru startowego w dniu zawodów.

Wyścig będzie rozgrywany w kilku kategoriach: Bieg kobiet – cztery zmiany, Bieg mężczyzn – pięć zmian, Bieg VIP-ów, Bieg osób z niepełnosprawnościami – cztery zmiany, Bieg pracowników PK. Ponadto przewidziano dodatkowe klasyfikacje: Memoriał Edwarda Surdyki, Memoriał im dr. Piotra Jeża – indywidualna klasyfikacja mężczyzn na odcinku pierwszej zmiany, Puchar Zarządu Głównego AZS - indywidualna klasyfikacja kobiet na odcinku pierwszej zmiany, klasyfikację uczelni krakowskich i klasyfikację służb mundurowych.
Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto