Basen na Kolnej do remontu

fot. LoveKraków.pl

Nie będzie to duża inwestycja, ale trochę się zmieni. Goście basenu będą m.in. chodzić po większych płytkach. – Małe kafelki to więcej fug, co sprzyja gromadzeniu się zanieczyszczeń – tłumaczy zmianę Zbigniew Miązek, prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego, który zarządza ośrodkiem przy ulicy Kolnej.

Remont będzie przeprowadzony w grudniu, by wykorzystać przerwę świąteczno-noworoczną, gdy mniej osób korzysta z basenu. Przetarg na wykonanie prac ogłosił Zarząd Infrastruktury Sportowej. Przy okazji pływalnia przejdzie rutynowy przegląd techniczny.


Większe płytki

Do wymiany będzie prawie 390 metrów kwadratowych płytek tak zwanej plaży. Obecne kafelki ceramiczne o wymiarach 12,5 na 25 centymetrów zostaną zastąpione płytkami gresowymi 60 na 60 centymetrów.

– Dbamy o czystość i nie ma skarg, ale po namyśle zasugerowaliśmy, że większe płytki będą lepsze. Mniejsze oznaczają więcej fug, w których lubią się zbierać zanieczyszczenia – tłumaczy Zbigniew Miązek.

Wymienione zostaną także m.in. słupki startowe na dużym basenie, armatura natryskowa, balustrada przy wejściu do budynku i schody stalowe prowadzące na zjeżdżalnię.

– Z obecnymi mamy problem, bo pokrywały się rdzą, choć miały być ze stali nierdzewnej. Ratowaliśmy się malowaniem, ale tak nie może być – mówi zarządca obiektu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne