Basen z ruchomym dnem zastąpi asfaltowe boiska [WIZUALIZACJE]

fot. Archiwum ZIS w Krakowie

W drugim półroczu ma rozpocząć się budowa Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji na os. Na Kozłówce w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Inwestycja warta 23 miliony złotych powinna zostać ukończona w 2019 roku.

Wygrali zwolennicy basenu

Gdy w styczniu 2015 roku pisaliśmy o planach budowy centrum, mieszkańcy osiedla na Kozłówce byli podzieleni. Pierwsi wskazywali na zły stan asfaltowych boisk i z niecierpliwością oczekiwali inwestycji. Drudzy przekonywali, że osiedle bardziej potrzebuje boisk i terenów do spaceru niż budowy basenu. Obie strony zorganizowały zbieranie podpisów. Więcej zebrali zwolennicy budowy.

Niedługo Zarząd Infrastruktury Sportowej wyłoni firmę, która wybuduje centrum na miejskiej działce pomiędzy blokiem przy ul. Spółdzielców 13 i kortami tenisowymi a Szkołą Podstawową nr 123.

Basen z ruchomym dnem

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu na budowę centrum mogły składać oferty do 8 maja. Jerzy Sasorski, rzecznik miejskiej jednostki zapewnia, że rozpoczęcie prac nastąpi jeszcze w tym roku.

– Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji na os. Na Kozłówce składać się będzie z części basenowej, w skład której wejdzie niecka pływacka z ruchomym dnem, część rekreacyjna, basen z hydromasażem, basen dla dzieci i jacuzzi – wylicza Sasorski.

Do dyspozycji będą również sauny, siłownia i sale fitness z szatniami oraz zaplecze gastronomiczne. Koszt inwestycji ma się zamknąć w 23 milionach złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne