Benefis Radwańskiej w Tauron Arenie

fot. Paweł Krawczyk

Nie jest jeszcze znany termin i szczegóły wydarzenia, ale miasto i przedstawiciele tenisistki prowadzą negocjacje w sprawie pożegnalnego turnieju Agnieszki Radwańskiej.

Najlepsza tenisistka w historii Polski, trzykrotna olimpijka, druga rakieta świata w 2012 roku i zwyciężczyni 20 turniejów WTA, w listopadzie ogłosiła zakończenie kariery.

– Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji, zwycięstw tych 20 turniejów i tych blisko 600 wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa – tłumaczyła swoją decyzję wychowanka Nadwiślana Kraków, która w tym roku skończy 30 lat.

W piątek prezydent Andrzej Duda odznaczył Radwańskę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wcześniej prezydent Jacek Majchrowski wysłał do zawodniczki list z podziękowaniami za promowanie Krakowa i pogratulował wspaniałej kariery. Pod Wawelem nie mają jednak wątpliwości, że Radwańska zasługuje na jeszcze większe podziękowanie.

Najpierw turniej, potem honorowe obywatelstwo?

– Jej kariera dała mieszkańcom wiele wzruszeń i satysfakcji. Agnieszka Radwańska należy do wyjątkowej galerii osób rozsławiających nasz kraj i Kraków na całym świecie – podkreśla radny Adam Kalita. Zapowiada, że złoży wniosek o nadanie jej honorowego obywatelstwa.

Zarząd Infrastruktury Sportowej prowadzi rozmowy z przedstawicielami zawodniczki w sprawie organizacji turnieju pożegnalnego.

– W ZIS odbyło się spotkanie, trwają negocjacje, w trakcie których ustalone będą szczegóły benefisu – mówi Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy jednostki. 

ZIS wstępnie zarezerwował kilka terminów w Tauron Arenie Kraków, gdzie planowana jest impreza. Z naszych informacji wynika, że chodzi o maj. Radwańska już grała w tym obiekcie. Cztery lata temu odbył się tam Puchar Federacji, który ściągnął komplet kibiców na mecz Isi z Marią Szarapową.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne