Beniaminek lepszy na stadionie Cracovii

Cracovia stworzyła więcej sytuacji, ale przegrała u siebie z Łódzkim Klubem Sportowym. Beniaminek, prowadzony przez legendę Wisły Kazimierza Moskala, wygrał przy Kałuży 2:1.

W ekstraklasie obie drużyny po raz ostatni spotkały się w 2012 roku i po sezonie spadły do I ligi. Pasy szybko wróciły do elity, ŁKS przeszedł trudniejszą drogę i awansował po siedmiu latach. Na zapleczu ekstraklasy Pasy wygrały dwa mecze, ale krótka zwycięska seria zakończyła się 27 lipca, w drugiej kolejce rozgrywek 2019/2020.

Na inaugurację ŁKS zremisował z Lechią Gdańsk, prezentując piłkę charakterystyczną dla drużyn Kazimierza Moskala, opartą na dużej liczbie podań. W sobotę ich styl wydawał się być nieco gorszy, ale po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z kompletu punktów.

W tym sezonie bez zwycięstwa

Prowadzenie gościom dał do przerwy Łukasz Sekulski, który z ogromnym spokojem wykończył fatastyczne prostopadłe podanie Daniego Ramireza. W drugiej połowie z rzutu karnego podwyższył obrońca Maksymilian Rozwandowicz. Sędzia odgwizdał jedenastkę po ewidentnej ręce Michała Helik, ale w tej akcji nie popisał się również inny ze stoperów. David Jablonsky źle się zachował i w pole karne mógł wbiec Maciej Wolski, którego zagranie zablokował Helik.

Cracovia nie była gorsza przede wszystkim do przerwy. Dwie sytuacje miał Rafael Lopes, któremu dogrywali Kamil Pestka i Michal Siplak. Najpierw piłkę na rzut rożny odbił Michał Kołba, zaś w drugiej sytuacji gościom pomógł słupek. Po przerwie krakowianie nie mieli już tylu szans. Niewiele zabrakło w 85. minucie Helikowi po podaniu Lopesa, ale piłka odbiła się od słupka i zatańczyła na linii. Niestety, nie przekroczyła linii.

Rozmiary porażki Pasów zmniejszył w 90. minucie rezerwowy Sergiu Hanca. Po dośrodkowaniu Mateusza Wdowiaka i przedłużeniu piłki głową przez Siplaka, Rumun efektownie uderzył w dolny róg bramki.

Po dwóch kolejkach Cracovia ma jeden punkt. W tym sezonie jeszcze nie wygrała meczu, jej bilans to trzy remisy i porażka.

Cracovia – ŁKS 1:2 (0:1)

Bramki: Hanca (90.) – Sekulski (16.), Rozwandowicz (56., karny).

Cracovia: Pesković – Rapa, Helik, Jablonsky, Siplak – Gol – Cecarić (60. Wdowiak), van Amersfoort, Dimun (60. Hanca), Pestka (30. Lusiusz) – Lopes.

ŁKS: Kołba – Grzesik (46. Bogusz), Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Piątek, Kalinowski – Bryła (46. Pirulo), Wolski, Ramirez – Sekulski (68. Kujawa).

Żółte kartki: Helik, Jablonsky – Klimczak, Sobociński.