Bezpieczniejsi piłkarze i świeży powiew marketingu w Cracovii

fot. Biuro prasowe Cracovii
Cracovia jako pierwsza drużyna w Polsce zakupiła dla swoich piłkarzy maski antysmogowe. Ochronne gadżety mają chronić zdrowie zawodników, ale również trafić do sprzedaży w klubowym sklepie.

Piłkarze Pasów w okresach zwiększonej emisji smogu w powietrzu z pewnością trenują w najgorszych warunkach spośród wszystkich ekstraklasowych drużyn. "Sąsiadka" Cracovii z drugiej strony Błoń, Wisła Kraków, trenuje w swojej bazie w Myślenicach, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest przeważnie duże mniejsze, niż w Krakowie. Podopieczni Michała Probierza swoje centrum treningowe mają zlokalizowane w Płaszowie, gdzie często stężenie szkodliwych pyłów znacznie przekracza dopuszczalne normy. 

Poprzedniej zimy gracze Pasów zaopatrywali się w ochronne maski na własną rękę. Tym razem klub postanowił wydać kilkanaście tysięcy złotych i zaopatrzyć piłkarzy w niezbędne gadżety. Maski wykonane zostały przez firmę Respro. Sprzęt wykonano w klubowych barwach, a na obydwu stronach maski widnieją napisy "Cracovia" oraz "Cracovia 1906".

Producent i klub zapowiedzieli, że w najbliższym czasie maski trafią do sprzedaży w oficjalnym sklepie Pasów. 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne