Bieg, który „stawia na nogi”. Kolejne rekordy w Kraków Business Run

fot. LoveKraków.pl

Aż 5300 zawodniczek i zawodników, reprezentantów 693 krakowskich firm, zrzeszonych w 1060 pięcioosobowych zespołach pokona w niedzielę nową trasę, by pomóc tym, dla których los nie był łaskawy. Krakowska edycja Poland Business Run ma w tym roku aż 18 beneficjentów. Bieg sztafetowy odbędzie się w siedmiu innych miastach, w tym po raz pierwszy w Lublinie.

Z roku na rok coraz więcej

Business Run rozrasta się z roku na roku. Idea narodziła się w Krakowie przed sześcioma laty. Z czasem zaczęły dołączać inne miasta. Tegoroczna edycja biegu charytatywnego odbędzie się w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Lublinie. W poprzednich latach udało się pomóc 139 osobom po amputacjach i zebrać ponad 3 miliony 2017 tysięcy złotych. Aktywny udział w biegach wzięło ponad 46 tysięcy osób, ale chętnych do pomagania przybywa. W 2016 roku w całej Polsce pobiegło 16 025 osób, a w tym zapisanych jest ponad 21 tysięcy.

– W tym roku rejestracja trwała zaledwie 4 minuty i 50 sekund. Dzięki nowej trasie mogliśmy zwiększyć limit startujących do 5300 osób, ale i tak na liście rezerwowej jest 250 zespołów – mówi Agnieszka Pleti z Fundacji Kraków Business Run.

Ze względu na zwiększenie pojemności trasy jak i na prowadzone w mieście remonty trasa 6. Kraków Business Run praktycznie nie ingeruje w ruch. Start i meta zostaną zlokalizowane na ulicy Bernardyńskiej. Początek w niedzielę, 3 września o godzinie 10.30. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania jedną pętlę.

Żołnierze „dla swoich”

– Cieszę się, że Kraków jest ojcem i u nas jest wszystko „naj” - najwięcej uczestników, najwięcej zebranych pieniędzy. W naszym regionie i całym kraju nie brakuje ludzi, którzy potrzbują pomocy – zauważa Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Jednym z ambasadorów biegu jest quadowiec Rafał Sonik. – To bieg, którym dajecie dobro ludziom po amputacjach. Uczestniczyłem we wszystkich poprzednich i wiem, że to bardzo pożyteczny projekt – podkreśla zwycięzca Rajdu Dakar.

W akcję włączą się również polscy żołnierze, który będą biec w bazach wojskowych w Kosowie i Baghramie. Wystartują dla czterech swoich kolegów, którzy zostali ranni na misjach i potrzebują pomocy.

Pobiegną m.in. dla „Józka Elektryka”

Szósta edycja Kraków Business Run pomoże 18 osobom. Wśród nich jest Józef Tatara, słynny „Józek Elektryk”, pracownik Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Sam chętnie pomagał innym i był za swoją działalność nagradzany, ale teraz potrzebuje wsparcia innych. Ma amputowaną jedną nogę i na razie został zmuszony do zrezygnowania z aktywnego trybu życia.

Pomóc może każdy. Jeżeli nie biegniesz, możesz wpłacić pieniądze na specjalne konto w ramach akcji „Pomagam bardziej”. Szczegóły na stronie Kraków Business Run.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne