Bieg Sylwestrowy pomógł małym pacjentom

Bieg Sylwestrowy fot. Archiwum

Ponad dwadzieścia tysięcy złotych przekazali Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis organizatorzy 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. W zorganizowanej 31 grudnia imprezie wzięło udział dwa tysiące osób.

W ostatni czwartek prezes fundacji, prof. Janusz Skalski, odebrał symboliczny czek z rąk dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztofa Kowala i Pawła Żyły z Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans.

Dyrektor Kowal zapewnił podczas spotkania, że współpraca organizatorów wydarzeń sportowych z Fundacją Schola Cordis będzie kontynuowana. Z kolei Paweł Żyła wspomniał o ogromnym zaangażowaniu w działania charytatywne szeregu instytucji i osób, samych biegaczy, którzy poprzez bardzo liczny udział sprawiają, że przekazywane Fundacji kwoty są coraz wyższe.

– Dziękuję Opatrzności i dobremu losowi, że spotkałem tak życzliwych ludzi na swej drodze kierowania Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej – powiedział prof. Janusz Skalski. – Przez ostatnie lata staraliśmy się zmniejszać dług i z satysfakcją informuję, że wyszliśmy już prawie na zero. Pomogły nam takie akcje, jak ta z 13. Krakowskim Biegiem Sylwestrowym. Spłaciliśmy nie tylko długi, ale mogliśmy też zakupić niezbędny sprzęt – podkreślił.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto