Bieg upamiętni 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki

fot. materiały prasowe

15 października odbędzie się  4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski ze startem pod Tauron Areną Kraków i metą w środku hali. Tego samego dnia mniej zaprawieni biegacze mogą wziąć udział w „5 dla Kościuszki”.

Upamiętnią Rok Kościuszki

Dokładnie 15 października mija 200. rocznica śmierci generała. Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki, który żył w latach 1746-1817.

„Ideały i dokonania Tadeusza Kościuszki przynoszą zaszczyt nie tylko narodowi polskiemu, ale i całej ludzkości, gdyż przyczynił się on do uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone, za co otrzymał z rąk Jerzego Waszyngtona amerykański Order Cyncynata i do dziś jest honorowany przez naród amerykański. Wielkość i dziejowe zasługi Kościuszki doceniła Konferencja Generalna UNESCO, która w listopadzie 2015 roku podjęła uchwałę, na podstawie której obchody 200-lecia zgonu Kościuszki będą się odbywać pod patronatem UNESCO” – czytamy w uchwale polskiego Senatu.

Warunki startu

Do udziału w biegu można zapisać się przez Internet do 30 września. Trzeba mieć ukończone 16 lat i pokonać dystans w 40 minut. Opłata startowa wynosi 30 złotych. W „5 dla Kościuszki” może wystartować 2500 osób. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń będzie możliwość zapisania się w biurze zawodów 13 i 14 października i uiszczenia wpisowego w wysokości 50 zł gotówką. Start biegu z ulicy Lema planowany jest o godzinie 11.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne