Bieg Wielkich Serc. W poniedziałek ostatni dzień zapisów internetowych do biegu dla WOŚP

fot. mat. organizatorów

W czasie wysiłku serca biegaczy biją szybciej, jednak gdy cel jest szczytny – dodatkowo przyspieszają! 29 stycznia po raz dziesiąty odbędzie się Bieg Wielkich Serc, impreza organizowana przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Hufcu ZHP Kraków–Podgórze.

Finały Wielkiej Świątecznej Pomocy są wielowymiarowe. Można wrzucić datki do puszek wolontariuszy, wziąć udział w różnego rodzaju licytacjach. Inną z możliwości jest pomaganie na sportowo. W Krakowie 31. odsłonie WOŚP już po raz dziesiąty będzie towarzyszył Bieg Wielkich Serc, organizowany przez krakowskich harcerzy. 29 stycznia w południe kilkuset biegaczy ruszy z Bulwarów Wiślanych w okolicy Galerii Kazimierz na pięciokilometrową trasę w stronę Wawelu, potem zawrócą i dotrą na metę zaplanowaną w miejscu startu. W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 950 osób.

Kilometry dla WOŚP

– Bieg ma charakter charytatywny. Jego celem jest wsparcie tegorocznego Finału WOŚP kwotą uzyskaną z opłat startowych. W tym roku środki są zbierane na zakup sprzętu medycznego do walki z sepsą – mówi hm. Michał Łesyk, komendant hufca ZHP Kraków-Podgórze.

Tego dnia uzyskany czas schodzi na dalszy plan, ale organizatorzy zapewniają pomiar. Uczestnik ma na pokonanie pięciu kilometrów aż 60 minut, a to znaczy, że jest to wydarzenie dostępne dla większości z nas. Można przyjść także z kijkami do nordic-walkingu, ale należy pamiętać, by ustawić się za innymi startującymi. Wcześniej zaplanowano zawody dla dzieci na 50, 100, 150 i 200 metrów.

16 stycznia ostatnia szansa na rejestrację przez Internet

Opłata startowa dla biegu na pięć kilometrów wynosi 40 złotych dla zapisanych przez Internet i 50 złotych w biurze zawodów (wyłącznie gotówką). Opłata w biegach dzieci to 10 złotych.

16 stycznia jest ostanim dniem zapisów internetowych i opłacenia startu przez te osoby, które zarejestrowały się wcześniej. Więcej informacji o zapisach i regulamin można znaleźć w TYM MIEJSCU.  

Nagrody

Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Trzech najlepszych uczestników w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzyma medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodzony zostanie również najszybszy harcerz/harcerka.


Aktualności

Pokaż więcej