Biegacze w strojach wracają na trasę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
31 grudnia miasto planuje organizację 17. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego z udziałem 1500 osób. Trwają zapisy.

W ubiegłym roku impreza nie doszła do skutku z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku w Krakowie odbyły się już dwa większe wydarzenia biegowe organizowane przez miasto – Bieg Trzech Kopców i półmaraton. Jedynie na wiosnę ograniczenia nie pozwoliły na przeprowadzenie maratonu.

Cały dochód dla małych pacjentów 

31 grudnia, w samo południe, z Małego Rynku na trasę wyruszą uczestnicy „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki”. Po raz kolejny kolorowy korowód (tradycją biegu jest przebranie, za które można otrzymać nagrodę) pobiegnie na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Dwa lata temu na ten cel zebrano ponad 20 tysięcy złotych.

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica – dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Zapisy internetowe potrwają do 22 grudnia. Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w biurze zawodów – 30 i 31 grudnia – o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących. Organizatorzy przewidzili łącznie 1500 uczestników na obu dystansach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto