Biegiem po nerkoserce

VI edycja biegu fot. Fundacja Tesco

W sobotę, 1 września na Błoniach wystartuje 7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. W tym roku uczestnicy pomogą w zakupie pierwszej takiej sztucznej nerki w Polsce dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 
Organizatorzy liczą, że uda się zebrać środki na zakup nerkoserca o łacińskiej nazwie „Carpe diem”.

– To rodzaj zminiaturyzowanej sztucznej nerki dostosowanej do masy ciała noworodków i niemowląt, która dodatkowo wspiera pracę serca. Służy do dializy, czyli pozwala usunąć nadmiar wody i szkodliwych substancji z organizmu dziecka i jest on niezwykle istotny w intensywnej terapii i ratowaniu życia bardzo małych pacjentów – mówi prof. Przemko Kwinta, kierownik Oddziału Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Rywalizacja i promocja zdrowego stylu życia

Pomóc będzie można, biorąc udział w jednym z kilku biegów: na 10 kilometrów, w biegu rodzinnym na 3,5 kilometra, „na szpilkach” (100 metrów) i dla dzieci. Zapisy internetowe już się zakończyły, ale w dniu imprezy będzie możliwe zgłoszenie się w biurze zawodów, w miarę wolnych miejsc. Organizatorzy przygotowali także warsztaty, konkursy i atrakcje promujący zdrowy styl życia.

Konkretna pomoc

Dzięki sześciu poprzednim edycjom biegu Fundacja Tesco przekazała na rzecz szpitala w Prokocimiu 835 tysięcy złotych. W imprezach wzięło udział 7 914 osób, którzy przebiegli ponad 43 tysiące kilometrów. Dzięki ich poświęceniu udało się wyremontować i doposażyć oddział placówki i kupić Prodrobota i karetki neonatologicznej „N”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne