Biegiem po pomoc

fot. mat.prasowe

– By przyłączyć się do akcji „Pomagam Bardziej” i wesprzeć beneficjentów Kraków Business Run wystarczy na naszej stronie wybrać drużynę, za pośrednictwem której chcemy dokonać wpłaty – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Wszystkie zebrane pieniądze trafią do osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową, jak i pomogą dołączyć do grona beneficjentów kolejnych potrzebujących.

– Do naszej fundacji zgłaszają się osoby będące niekiedy w bardzo ciężkiej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Zależy nam bardzo, by dzięki akcji „Pomagam Bardziej” móc pomóc jak największej ich liczbie – dodaje Hernik.

Nie tylko biegnący

W ramach „Pomagam Bardziej” każdy może wziąć udział w akcji charytatywnej – każdy, komu nie jest obojętny los osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. By to zrobić, wystarczy poprzez stronę www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/krakow/teams za pośrednictwem wybranej drużyny wpłacić nawet kilka złotych.

Tegoroczna pomoc trafi do Marcina Pędzika, który trzy lata temu doznał złamania kręgosłupa oraz jego 5-letniego syna Alana, który przyszedł na świat jako wcześniak i ze względu na szereg powikłań wymaga częstej hospitalizacji.

Beneficjentem Kraków Business Run 2019 jest również Marcin Kasprzyk, były żołnierz, który w wyniku wypadku samochodowego stracił nogę.

Ponad 20 osób zyska pomoc

W tym roku Kraków Business Run pomoże aż 22 osobom. Wśród nich jest między innymi Antoni Witowski, cierpiący z powodu stwardnienia rozsianego (SM). W związku z chorobą porusza się na wózku i potrzebuje stałej, kosztowej rehabilitacji, która pozwoli mu jak najdłużej być samodzielnym. Akcja pomoże także Dominikowi Skalskiemu. Mężczyzna uległ wypadkowi w pracy i konieczna była u niego amputacja nogi na wysokości podudzia.

Kolejny beneficjent to Jan Ossowski – senior, który w wyniku martwicy został poddany amputacji nogi na poziomie uda. Zmaga się też z amputacją palców u drugiej stopy i chorobami współistniejącymi. Jarosław Żarów, który choć walczy z chorobą miażdżycową, w wyniku której na początku 2019 roku stracił lewą nogę, to na co dzień zaraża innych poczuciem humoru i chęcią odkrywania świata.

Fundacja Poland Business Run wręczy Żółte Koszulki Lidera także podczas finału akcji „Pomgam Bardziej” – 8 września, na scenie zlokalizowanej na Rynku Głównym. Odbierze je drużyna, która uzbiera w Krakowie najwyższą kwotę w sierpniowym etapie akcji, zaś zwycięskie drużyny poprzednich etapów mogą wystartować w nich w biegu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne