Błękitna Sztafeta po raz trzeci. Pobiegną przez dzielnicę dla chorego chłopca

Już po raz trzeci ulicami Wzgórz Krzesławickich pobiegnie Błękitna Sztafeta. To charytatywny bieg, który ma na celu pomoc jednemu z mieszkańców dzielnicy. Tym razem będzie to 12-letni Szczepan.

Pierwsza taka akcja została zorganizowana w kwietniu ubiegłego roku. Pierwotnie miała być to tylko zabawa z udziałem kilku osób, lecz z czasem okazało się, że chętnych wystarczy by się porwać na szalony pomysł rozciągnięcia sztafety do 24 godzin – a nawet i dłużej. Biegacze należący do nieformalnego klubu Błękitnej XVII, wraz z przyjaciółmi, chcieli w ten sposób wesprzeć zbiórkę dla syna jednej z klubowiczek.

Pomysł się przyjął, a w ten weekend zostanie zorganizowana już trzecia edycja Błękitnej Sztafety. – Szczepan, chłopiec z autoimmunologicznym zapaleniem mózgu, nadal potrzebuje naszego wsparcia i dlatego w tym roku chcemy pobiec również dla niego – piszą organizatorzy.

Włączyć się w akcję można wpłacając środki na zbiórkę dla Szczepana lub dołączając do biegu. Uczestnicy ustalają z organizatorami godziny, w których będą biegać czy maszerować – w taki sposób, by o wyznaczonej godzinie stawić się na boisku w parku Zielony Jar i przekazać pałeczkę kolejnej osobie.

– Biegamy nieprzerwanie od piątku, od godz. 18:00, co godzinę przekazując pałeczkę kolejnej osobie. Biegniemy do niedzieli! I mamy cel – wiadomo! – piszą organizatorzy. Grupa Deweloperska Start dołączyła do akcji i za każdy przebyty kilometr zaoferowała przekazanie 1,50 zł.

Szczegóły i dane do kontaktu można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie