Była wiślaczka przyczyniła się do wysokiej porażki koszykarek

fot. Marek Marszałek/LoveKraków.pl

Piąta w tym sezonie porażka Wisły Can-Pack Kraków w Eurolidze. Tym razem wicemistrzynie Polski uległy w Stambule Yakın Doğu Üniversitesi 59:87.

Początek meczu nie zapowiadał, że podopieczne Krzysztofa Szewczyka będą miały w Turcji tak duże problemy. W pierwszej kwarcie radziły sobie nieźle, ale nie do zatrzymania była Jantel Lavender, która kilka lat temu występowała przy Reymonta. Amerykanka zdobyła w meczu 20 punktów i poprowadziła lidera tabeli do wysokiego zwycięstwa.

W Wiśle zagrały pozyskane w trakcie sezonu Katarzyna Suknarowska-Kaczor i Tamara Radocaj, które zdobyły po pięć punktów. Najskuteczniejsza w ekipie gości była Cheyenne Parker z 13 oczkami.

Kolejne spotkanie w Eurolidze krakowianki zagrają u siebie 29 listopada z francuskim Basket Lattes Montpellier Agglomération (godzina 18). Trzy dni wcześniej, także u siebie, wiślaczki podejmą w Basket Lidze JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec Kobiet. Początek o 16.

Yakın Doğu Üniversitesi – Wisła Can-Pack Kraków 87:59 (22:16, 22:17, 15:5, 28:21)

Yakın Doğu: Lavender 20, Wauters 14, Mc Bride 13, Turgut 10, Koksal 8, Bogan 5, Mestdagh 5, Eldebrink 4, Vandersloot 4, Caglar 4, Koc, Hollingsworth.

Wisła: Parker 13, Rodriguez 11, Reid 8, Ziętara 7, Labuckiene 6, Suknarowska-Kaczor 5, Radocaj 5, Greinacher 4, Klimas, Niedźwiedzka.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne