Byłe gwiazdy Wisły znów razem. Dziś zagrają dla chorej żony ikony klubu

Radosław Majdan fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

11 października na stadionie przy ulicy Reymonta odbędzie się niezwykły dwumecz charytatywny. Na murawie zobaczymy między innymi Radosława Majdana, Marcina Baszczyńskiego i Macieja Żurawskiego. Na ławce nie zabraknie trenera Henryka Kasperczaka, który na spotkanie przyleci z Francji.Kiedy mówi się o ikonach Wisły, jednym tchem wymienia się dawnych graczy, jak Henryk Reyman, Władysław Kawula Kazimierz Kmiecik, oraz tych, których na boisku oglądaliśmy w XXI wieku: Arkadiusza Głowackiego, Radosława Sobolewskiego czy Macieja Żurawskiego. Jednak przez lata siłą Wisły byli nie tylko piłkarze. Zawodnicy się zmieniali, a oni zawsze byli. W czasach chwały i gdy wydawało się, że nic nie uchroni Białej Gwiazdy przed upadkiem.
Jedną z takich osób jest Zbigniew Woźniak. Masażysta, który jest związany z Wisłą od prawie 30 lat. Latem musiał zawiesić pracę dla klubu, by opiekować się ciężko chorą żoną – Iwoną. Oldboje Wisły wyszli z inicjatywą, by wspomóc Woźniaka i jego żonę. 11 października o godzinie 18 na murawie stadionu miejskiego zostaną rozegrane dwa spotkania po 60 minut, z udziałem piłkarzy Białej Gwiazdy, Oldbojów Wisły i przyjaciół 13-krotnego mistrza Polski.

Obecność potwierdzili już między innymi: Marcin Baszczyński, Piotr Brożek, Tomasz Dziubiński, Henryk Kasperczak, Kazimierz Kmiecik, Kamil Kosowski, Radosław Majdan, Olgierd Moskalewicz, Artur Sarnat, Mirosław Szymkowiak, Marek Zieńczuk i Maciej Żurawski.

– Przylecę z Francji, ale to żaden problem. Przeżyłem z tymi chłopakami wiele fajnych chwil i cenię każdą okazję do spotkania. Tym bardziej, że będziemy pomagać Zbyszkowi i jego żonie – mówi Kasperczak.

– Będzie stara gwardia, będą obecne gwiazdy. Mam nadzieję, że będziecie i wy – apeluje do kibiców Kamil Kosowski.

Bilety na sektory E11–E16 kosztują 10 złotych. Na trybunach będą także wolontariusze z puszkami. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie pani Iwony.

Każdy może też pomóc wpłacając pieniądze na specjalne konto:

Fundacja Osób niepełnosprawnych „Słoneczko”
Numer rachunku: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Tytułem: 23/E Iwona Englert-Woźniak


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne