Carrillo zapowiada powrót stylu, za którym tęsknią kibice Wisły

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI/LOVEKRAKÓW.PL
Piłkarze Wisły Kraków przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii w najbliższych dniach zakończą etap najtrudniejszych dla organizmów treningów.

Jak podkreśla trener Carrillo dobre przygotowanie fizyczne pozwoli na skuteczne wprowadzenie zmian taktycznych, które szukuje się w Wiśle. O modyfikacji ustawienia i sposobu gry Wisły mówią zresztą również piłkarze. Podejście do futbolu jakie reprezentuje nowy szkoleniowiec Białej Gwiazdy jest zupełnie odmienne do tego, które preferował Kiko Ramirez. 

Powrót do pressingu


Ze słów Joana Carrillo wynika, że kibice mogą spodziewać się, że Wisła będzie próbowała nawiązać do czasu, kiedy zespół cieszył kibiców tzw. "krakowską piłką". Kontrolowanie gry, posiadanie piłki i pressing - to ma cechować zespół hiszpańskiego trenera.

- Drużyna musi być zwarta, by stosować wysoki pressingi i potem odbierać futbolówkę, by grać nią. Uważam, że mamy drużynę z takimi umiejętnościami, dzięki którym mamy luksus, by pozwolić sobie na rywalizację z częstym posiadaniem piłki - ocenia Carrillo.

"Nie ma w drużynie zawodników niezastąpionych"

Były opiekun m.in. Videotonu czy Hajduka Split zauważa, że już pierwszy mecz sparingowy pokazał, że jest interakcja ze strony zespołu, który stopniowo będzie realizował pomysł na grę, jaki zaplanował sobie Hiszpan. 

Kibiców Wisły może ucieszyć również deklaracja Joana Carrillo, że nie zamierza przywiązywać się do nazwisk wystawiając pierwszą jedenastkę. Zapowiedź trenera, że w każdym spotkaniu potrzebni mogą być inni zawodnicy, prezentujący różny styl gry może okazać się bardzo ważna. To właśnie przywiązywanie się do niektórych zawodników i mała rotacja w skladzie często pojawiała się jako największy zarzut wobec Kiko Ramireza. Z zapowiedzi nowego szkoleniowca wynika, że 49-latek nie będzie kontynuował zwyczajów swojego rodaka. 

Kolejny raz Carrillo obiecał, że zamierza intensywnie szlifować język polski. Trener podkreślił dodatkowo, że znajomość języka angielskiego, choć w jego przypadku w stopniu podstawowym, bardzo ułatwia kontakt z drużyną.  

Najbliższy sparing Wisła rozegra we wtorek. Mecz ma być kolejnym etapem pracy nad przygotowaniem fizycznym, które ma odegrać kluczową rolę w meczach wiosennych.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne