Chce pomóc podopiecznym domów dziecka i będzie biegał wokół Błoń przez 24 godziny

Sławek Gawlik znany jest z zamiłowania do ekstremalnych wyzwań, dlatego wpadł na na pomysł, że w ciągu doby przebiegnie wokół Błoń około 250 kilometrów. Ale nie o samo bieganie w tym szaleństwie chodzi, bo zbiera fundusze dla podopiecznych Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”.

Krakowianin niedawno wrócił z ośmiodniowego biegu przez Alpy, gdzie razem z innymi zakręconymi Polakami po raz pierwszy w historii stanął na podium imprezy (zajęli trzecie miejsce). W sobotę o godzinie 11 na wysokości stadionu Wisły rozpocznie pierwszą pętlę wokół Błoń i planuje nie zatrzymywać się przez 24 godziny.

Cel charytyatywny i plan pobicia rekordu

W tym czasie chce pokonać co najmniej 70 okrążeń po 3524 metry. Jeżeli jego plan się powiedzie, pobije rekord tej trasy, który wynosi 243 kilometry. Marzeniem Gawlika jest pokonanie w czasie jednej doby około 250 kilometrów.

– Brałem już udział w biegach trwających po 17-20 godzin, więc mam to pod kontrolą. Organizm jest wytrenowany, ważniejsze, by głowa stanęła na wysokości zadania. Przeszkodzić może mi też pogoda i wypadek, którego sobie nie życzę – mówi ultramaratończyk.

Gawlik będzie miał w odwodzie kilka par butów na wypadek deszczu. Niezwykle istotne jest też jedzenie i picie, które będzie spożywał w czasie wysiłku. O tym, co znajdzie się w jego menu i ile kalorii dostarczy organizmowi, dowiecie się z piątkowej rozmowy w LoveKraków.pl.


Sławek Gawlik. Fot. Katarzyna Rachwał / Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Sławek Gawlik. Fot. Katarzyna Rachwał / Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Ten bieg ma głębszy sens, bo jego wysiłek ma pomóc w zebraniu 24 tysięcy złotych na sprzęt sportowy dla krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowaczych „Parkowa”.

– Jesteśmy jednostką miejską, która ma pod opieką około 90 dzieci w ośmiu placówkach – od noworodków po maturzystów. Prowadzimy różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne i sport odgrywa w nich ważną rolę, jest codziennością. Aktywność zmniejsza o połowę problemy emocjonalne wychowanków – podkreśla dyrektor placówki Jarosław Chodorowski.

Pomoc finansowa i na trasie

Każdy z nas może wesprzeć zrzutkę i pomóc spełnić marzenia dzieci o nowym sprzęcie sportowym. Jedna z krakowskich firm, Agencja Pracy MGsolutions, zobowiązała się wpłacić 100 złotych za każde okrążenie.

Sławek Gawlik zachęca wszystkich krakowian, by w sobotę przyszli lub przyjechali w okolice Błoń i choć przez chwilę wsparli go na trasie. Jak?

– Biegnąc, jadąc na rowerze lub rolkach. Zapraszam również do kibicowania – odpowiada.

comments powered by Disqus