Chorążka zacznie grać? Nowy kontrakt Diego

Diego podpisał nową umowę z Pasami fot. Cracovia.pl

Bramkarz Kacper Chorążka jednak został wypożyczony na rok z Wisły Kraków do Rakowa Częstochowa. Z kolei Diego, obrońca Cracovii, przedłużył do 30 czerwca 2021 roku swoją umowę z klubem.

19-letni Chorążka jest piłkarzem Wisły od 2005 roku. Uchodzi za duży talent, jeździł na testy do znanych klubów, ale w pierwszej drużnie jeszcze nie zadebiutował. Nie dojdzie do tego w tym sezonie, bo bramkarz został wypożyczony do pierwszoligowego Rakowa Częstochowa. Zawodnik był przymierzany do klubu spod Jasnej Góry już kilka tygodni temu i pojechał na obóz drużyny Marka Papszuna do Jarocina. Wisła wstrzymała się jednak z decyzją o wypożyczeniu, bo przed startem sezonu kontuzji doznał inny z jej bramkarzy – Mateusz Lis (nota bene, przyszedł z Rakowa).

Numerem jeden został Michał Buchalik, Lis uporał się już z urazem, więc wrócił temat wypożyczenia Chorążki. „Ten niezwykle utalentowany goalkeeper wzmocni i tak już zaciętą rywalizację w bramce częstochowskiego Rakowa” – tak przyjście bramkarza zapowiada strona internetowa klubu z Limanowskiego 83.
REKLAMA
Wiek atutem?

Chorążka będzie konkurował z bardzo doświadczonymi zawodnikami. W pierwszych meczach bramki Rakowa strzegł 30-letni Michał Gliwa, który ma na koncie 107 występów w ekstraklasie i 10 w I lidze. W kadrze jest także 26-letni Jakub Szumski z 13 meczami w najwyższej klasie i 33 na jej zapleczu.

Czy Chorążka może ich wygryźć ze składu? Trenerowi Rakowa bardzo zależało na wypożyczeniu i długo rozmawiał z zawodnikiem. Szanse Chorążki rosną również ze względu na jego wiek. W I lidze na boisku musi przebywać co najmniej jeden młodzieżowiec, a bramkarz Wisły spełnia regulaminowy warunek. Stawiając na Chorążkę, Papszun zwiększy sobie pole manewru wśród graczy z pola. Nowa drużyna Chorążki zaczęła sezon od wygranej i remisu.

Diego na dłużej

Wisła bez Chorążki przygotowuje się do niedzielnego meczu w Białymstoku, a Cracovia do ligowej inauguracji przy ulicy Kałuży z Arką (poniedziałek). Podczas środowego treningu piłkarze uczcili Godzinę „W”, przypominającą o kolejnej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Klub poinformował również, że kontrakt przedłużył Diego, brazylijski obrońca z bułgarskim paszportem. W maju umowa została prolongowana o dwa lata, a teraz jeszcze o kolejny rok, czyli do końca sezonu 2020/2021. Piłkarz wystąpił w 32 meczach Pasów i zaliczył asystę.

Cracovia negocjuje warunki dłuższej umowy z pomocnikiem Javierem Hernandezem. Wcześniej przedłużyła kontrakty z Michałem Helikiem, Milanem Dimunem i Michalem Siplakiem. Trener Michał Probierz rozgląda się za defensywnym pomocnikiem, który zastąpi Miroslava Covilę.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne