Ciężki sezon dla Wisły Kraków z happy endem na finiszu

fot. Łukasz Łubkowski/Zagranie.com
Sezon 2018/2019 na zawsze pozostanie w pamięci kibiców Wisły Kraków. Drużyna miała lepsze i gorsze momenty, jednak najważniejsza rozgrywka odbyła się poza murawą. Klub był o włos od przepaści, ale ostatecznie Biała Gwiazda wyszła na prostą. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wydarzeń, a także zapowiedź ostatniego starcia z Miedzią Legnica na podstawie oferty Totolotka.

Wisła Kraków – kampania 2018/2019

Biała Gwiazda przystępowała do sezonu z problemami, jednak w rundzie wiosennej grali bardzo dobrą piłkę. Wielu ekspertów typowało ten zespół do walki o utrzymanie, tymczasem na przerwę zimową udali się w górnej połowie tabeli.

Zima była okresem prawdziwego testu, podczas którego piłkarze czekali na rozwój wydarzeń, a kibice i działacze walczyli o przyszłość Wisły Kraków. Ostatecznie misja ratowania klubu zakończyła się powodzeniem i Biała Gwiazda przystąpiła do rundy wiosennej. Celem piłkarzy Macieja Stolarczyka było bezpieczne utrzymanie. Do klubu dołączył Jakub Błaszczykowski, co również miało pozytywny wpływ na osiągane wyniki.

Wisła Kraków ukończyła sezon zasadniczy na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli. Do grupy mistrzowskiej brakło im tylko jednego punktu. Mimo wszystko uzbierane oczka pozwoliły drużynie na bezpieczne dogranie sezonu w grupie spadkowej. Podopieczni Macieja Stolarczyka po podziale tabeli rozegrali sześć spotkań, z których trzy razy schodzili z boiska pokonani, dwukrotnie wygrali i zremisowali ze Śląskiem.

Biała Gwiazda miała w obecnej kampanii wzloty i upadki, jednak trzeba przyznać, że w takiej sytuacji dziewiąta pozycja na koniec sezonu jest znakomitym osiągnięciem. Typowanie spotkań z udziałem Wisły Kraków w Totolotku opierało się głównie o zakłady sportowe na +2,5 bramki. W meczach tego zespołu, szczególnie poza domem, wpadło najwięcej goli w lidze – średnio 3.8. Do tego grali ofensywny futbol, na który przyjemnie się patrzyło. W końcu mówimy o najbardziej bramkostrzelnej drużynie na boiskach LOTTO Ekstraklasy. Nie Legia, nie Lech, nie Piast, a właśnie Wisła Kraków zdobyła najwięcej goli w kampanii 2018/2019. Nic nie wskazuje na to, żeby w ostatniej kolejce mieli stracić ten tytuł.

Źródło: materiały własne operatora Totolotek Zakłady Bukmacherskie

Propozycje zakładów bukmacherskich na mecz Wisły Kraków z Miedzią Legnica

Ta ostatnia sobota, dzisiaj się rozstaniemy! Wisła Kraków zakończy sezon 2018/2019 przed własną publicznością w meczu z Miedzią Legnica. Dla gospodarzy będzie to doskonała okazja, żeby godnie pożegnać się z kibicami i podziękować za doping. Biała Gwiazda ma już zapewnione pierwsze miejsce w grupie spadkowej. Zagrają tylko i wyłącznie o godne pożegnanie. Dla drużyny gości będzie to istotne spotkanie, dlatego też można się spodziewać sporej motywacji w drużynie Dominika Nowaka.

Więcej o Totolotku i jego ofercie znajdziesz na: https://www.totolotek.pl/

Faworytem sobotniego meczu jest Miedź Legnica, a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć, analizując ofertę kursów głównych w zakładach bukmacherskich Totolotek. Uzasadnieniem takich przeliczników bez wątpienia jest sytuacja w tabeli.

W obecnej kampanii Wisła i Miedź spotkały się dokładnie dwa razy. W obu przypadkach górą była drużyna, która występowała przed własną publicznością. W Legnicy gospodarze wygrali 2:0, a w Krakowie Biała Gwiazda triumfowała 2:1. Jak będzie podczas trzeciej rywalizacji?

Wisła Kraków w każdym spotkaniu grupy spadkowej strzeliła przynajmniej jednego gola. Ogólnie po przerwie zimowej mieli tylko dwa mecze, w których nie trafili do siatki. W obu przypadkach były to delegacje – najpierw do Zabrza, a później do Gdańska. Przed własną publicznością nie mieli problemów ze zdobywaniem goli. Miedź Legnica zagra w Krakowie o życie, dlatego też można tutaj obstawiać typ z bramką obu drużyn w ofercie Totolotka. Gospodarze będą chcieli się godnie pożegnać, a goście pozostać w Ekstraklasie!

Pamiętaj, że w Polsce zgodne z prawem jest obstawianie wyłącznie u legalnych bukmacherów, takich jak Totolotek (zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485). Korzystanie z usług operatorów bez zezwolenia MF jest niedozwolone. Jeśli decydujesz się na grę, podchodź do niej z dystansem, ponieważ nadmierne zaangażowanie w obstawianie grozi uzależnieniem.

Autor artykułu: Mateusz Nowak - redaktor Zagranie.com, pasjonat piłki nożnej - od LOTTO Ekstraklasy po Ligę Mistrzów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne