Coraz bliżej wielkiego powrotu do Wisły? Brlek w Krakowie

Petar Brlek blisko powrotu do ekstraklasy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

24-letni ofensywny pomocnik znów może zagrać w koszulce z białą gwiazdą. Chorwat przyleciał już do Krakowa i pojawił się na meczu Wisły z Arką.

Długie rozmowy

Brlek zaczął ten sezon w Wiśle, zdążył nawet strzelić dwa gole. W sierpniu opuścił jednak ekstraklasę i za ponad dwa miliony euro trafił do Genoi. Problem w tym, że Włosi do dziś nie zapłacili krakowianom zdecydowanej większości kwoty transferu. Z kolei piłkarz miał problem z wywalczeniem sobie miejsca w nowej drużynie. W Seria A występił tylko 232 minuty w pięciu meczach.

Po zimowych transferach klubu stało się jasne, że Chorwat będzie miał jeszcze trudniej. Włosi wpadli więc na pomysł, by go wypożyczyć. Mogą to zrobić tylko do Wisły, bo zgodnie z przepisami w jednym sezonie zawodnik może zagrać oficjalne mecze w dwóch klubach, a Brlek ma już na koncie gry w ekstraklasie i Serie A. Brlek już dawno mógłby oficjalnie zostać wypożyczony do Krakowa, ale na drodze do porozumienia stanęły pieniądze. Przy Reymonta nie chcieli słyszeć, by powrót pomocnika do zmniejszył kwotę transferu. Białą Gwiazdę od początku interesowało wyłącznie darmowe wypożyczenie.

Odchodził jako gwiazda

Brlek bez dwóch zdań przydałby się Wiśle. Początek w ekstraklasie miał średni i wydawało się, że to nietrafiony transfer. W końcu jednak się przełamał i stał się wiodącą postacią 13-krotnych mistrzów Polski. W ekstraklasienrozegrał 43 mecze, zdobył dziesięć bramek i miał dwie asysty.

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne