Cracovia buduje drużynę na nowy sezon i czeka na rywali w Lidze Mistrzów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę w Kolonii odbędzie się losowanie Hokejowej Ligi Mistrzów. W tym sezonie drużyny będą rywalizowały w ośmiu grupach po cztery zespoły. Mistrzowie Polski wznowili treningi 8 maja. Cracovia pozyskała na razie jednego nowego zawodnika, ale wielu z obecnego składu przedłużyło umowy.

Nowa twarz z Podhala

Pasy rozpoczęły przygotowania w okrojonym składzie, bo dłuższe urlopy mają m.in. reprezentanci Polski grający na co dzień w Krakowie. Nowe umowy z Comarch Cracovią podpisali Rafał Radziszewski, Mateusz Rompkowski, Petr Kalus, Maciej Urbanowicz, Damian Kapica, Tomas Sykora, Peter Novajovsky, Patryk Wajda, Lukas Zib i Adam Domogała.

Pierwszym nowym zawodnikiem, który związał się z Pasami, został obrońca Kasper Bryniczka. 27-latek jest wychowankiem Podhala Nowy Targ, z którego przeniósł się do Cracovii podpisując dwuletni kontrakt. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował dziesięć lat temu.

– Po zakończeniu sezonu skontaktował się ze mną trener Rudolf Rohaczek i przedstawił propozycję gry w Cracovii. Doszliśmy z żoną do wniosku, że jest to dla nas bardzo dobre rozwiązanie – mówi zawodnik, który ma za sobą udany sezon w lidze i reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach debiutował w niedawnych Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Kijowie.

Drugi sezon w Lidze Mistrzów

W środę Pasy poznają rywali w Hokejowej Lidze Mistrzów, w której zadebiutowały w poprzednich rozgrywkach. Tym razem formuła będzie nieco inna, bo w grupie będą rywalizowały nie trzy, a cztery zespoły. Pierwsze mecze odbędą się w sierpniu. Na razie trudno powiedzieć, gdzie Cracovia je rozegra. – Moją intencją jest, by było to w Tauron Arenie Kraków, ale terminy nas interesujące są zarezerwowane. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – mówił niedawno profesor Janusz Filipiak, prezes Cracovii.

Losowanie grup HLM rozpocznie się w środę o godzinie 16. Comarch Cracovia trafiła do czwartego koszyka.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne