Cracovia buduje na Cichym Kąciku [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Postępują prace przy budowie kompleksu sportowo-rekreacyjnego z hotelem na Cichym Kąciku.

Na gości biznesowych Cracovia Sport Park będzie czekał hotel z 42 pokojami i parkingiem na 150 samochodów. Aktywnie pozwolą im wypocząć dostępne tam korty tenisowe (otwarte i kryte), boiska do badmintona i squasha, sale do tańca, relaksu z masażem, fitnessu i rehabilitacji, a także siłownia. Od kilku miesięcy gotowe jest boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią.

Cracovia odrestaurowała dawne szatnie basenowe i zabytkową willę, która ma służyć m.in. dzieciom i młodzieży. – Planowane są tam zajęcia ruchowe, muzyczne i plastyczne. W budynku dawnych filtrów ma powstać galeria prac wykonanych przez najmłodszych – mówił profesor Janusz Filipiak, właściciel Comarchu i prezes Cracovii.

Planowane od lat

Zagospodarowanie zapuszczonych terenów po basenach było jednym z warunków przejęcia większościowego pakietu akcji Cracovii przez firmę Comarch. Inwestycja była zapowiadana od lat, ale opóźniała ją m.in. walka z biurokracją. W końcu prace ruszyły na początku maja ubiegłego roku.

Koszt inwestycji szacowany jest na 30 mln zł. Filipiak zapowiedział, że park przy ośrodku będzie dostępny dla wszystkich.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne