Cracovia II wraca do III ligi

Trenerem rezerw Cracovii jest Piotr Giza fot. KP
W drugim spotkaniu barażowym z Unią Tarnów Pasy wygrały 4:0 i w nowym sezonie wystapią w III lidze. Rezerwy Cracovii trafiły do grupy IV.

Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 1-2 sierpnia. Zespół Piotra Gizy ma zagrać u siebie z Avią Świdnik. Rywal krakowian w poprzednim sezonie zajął ósme miejsce z dorobkiem 28 punktów. Przypomnijmy, że rozgrywek w niższych ligach nie udało się dokończyć z powodu pandemii koronawirusa. Do momentu przerwania zmagań w dwóch małopolskich grupach IV ligi prowadziły Unia i Cracovia II.

Cracovia II przystępowała do rewanżu po remisie 1:1 w Tarnowie. Na wyjeździe przegrywała, ale remis uratował Tomas Vestenicky. W rewanżu Słowak dołożył dwa gole, jedną bramkę zdobył Michał Rakoczy, a ostatnia została zapisana w protokole jako samobójcze trafienie Mateusza Nowaka. O awansie do wyższej klasy zadecydowały więc posiłki z pierwszej drużyny Cracovii.

Goście kończyli spotkanie w osłabieniu. W 78. minucie sędzia Konrad Kolak z Nowego Sącza pokazał drugą żółtą kartkę Jackowi Maliszowi.