Cracovia już przedostatnia. Będzie rozpaczliwa walka o utrzymanie?

W Kielcach Cracovia od początku miała pod górkę. Już w ósmej minucie czerwoną kartkę zobaczył Jakub Wójcicki i mimo chęci goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę. Po 26. kolejce Pasy zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Wydarzenie: Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach w Cracovii na pewno nie będzie spokojna. Po porażce piłkarzy Jacka Zielińskiego 0:3 i wygranych Piasta Gliwice, Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów, krakowianie spadli na przedostatnie miejsce. Korona znów jest w grupie mistrzowskiej, na ósmym miejscu.

Bohater: Trzy punkty gospodarzom zapewnił przede wszystkim Jakub Żubrowski. Pomocnik pięknie uderzył z dystansu pod poprzeczkę i zrobił sobie idealny prezent na dwa dni przed 25. urodzinami. Była to jego pierwsza bramka w ekstraklasie. Słynący z efektownych goli Marcin Budziński z Cracovii, w niedzielę mógł tylko podziwiać strzał rywala.

Rozczarowanie: Już po ośmiu minutach krakowianie musieli zweryfikować swój plan na mecz w Kielcach. Jakub Wójcicki nie upilnował Daniela Abalo i po faulu w polu karnym sędzia Szymon Marciniak wyrzucił go z boiska (naszym zdaniem czerwona kartka została pokazana niesłusznie). Bramkarzowi Pasów dopisało szczęście, bo Jacek Kiełb z karnego trafił tylko w słupek.

Warto zwrócić uwagę: Na skrzydłach Jacek Zieliński postawił na młodzieżowych reprezentantów Słowacji – Jaroslava Mihalika i Tomasa Vestenickiego. Ten pierwszy totalnie zawiódł i w przerwie zmienił go inny ze Słowaków – Erik Jendriszek.

- Po czerwonek kartce Wójcickiego boisko upuścił Mateusz Cetnarski, a lukę na prawej obronie wypełnił Deleu.

- Korona długo nie mogła uspokoić meczu i strzelić drugiego gola. Kropkę nad „i” postawili w końcówce rezerwowy Maciej Górski i Jacek Kiełb, który powetował sobie niewykorzystaną jedenastkę.

- Korona zrewanżowała się Cracovii za sromotną porażkę przy Kałuży. Jesienią w Krakowie było aż 6:0 dla gospodarzy.

- Po przerwie na reprezentację Cracovia zagra na wyjeździe z Wisłą Płock. W meczu tym z powodu nadmiaru żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić Marcin Budziński.

Korona Kielce – Cracovia 3:0 (1:0)

Bramki: Żubrowski (33.), Górski (86.), Kiełb (88.).

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Kwiecień, Grzelak – Żubrowski (81. Marković) , Możdżeń – Abalo, Kiełb, Palanca (87. Kotarzewski) – Micanski (77. Górski).

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz (79. Szczepaniak), Jaroszyński – Dąbrowski, Budziński – Vesteincky, Cetnarski (20. Deleu), Mihalik (46. Jendriszek) – Piątek.

Żółte kartki: Cetnarski, Budziński  - Rymaniak, Kwiecień, Abalo.

Czerwona kartka: Wójcicki (8., za faul).