Cracovia kończy w dobrej formie

Mecz z JKH GKS Jastrzębie fot. cracovia-hokej.pl

W środę Cracovia wygrała z JKH GKS Jastrzębie, a w piątek rozgromiła GKS Katowice. W pierwszej rundzie play-off hokeiści Pasów zmierzą się z KH Energą Toruń.

Najlepszą drużyną sezonu regularnego został mistrz Polski GKS Tychy, na drugim miejscu uplasował się JKH GKS Jastrzębie, a na trzecim KH Energa Toruń. Już we wtorek rozpoczynają się ćwierćfinały play-off, które zapowiadają się bardzo ciekawie.

W 36. kolejkach GKS Tychy zdobył 83 punkty. Obrońcy tytułu mistrzowskiego utrzymali pierwsze miejsce, chociaż w środę niespodziewanie przegrali z Zagłębiem Sosnowiec.

Cracovia w znakomitej formie

Zdobywca Pucharu Polski JKH GKS Jastrzębie przegrał w środę z Comarch Cracovią 2:3. Pasy znakomicie spisały się także w piątek. W Katowicach drużyna prowadzona przez Rudolfa Rohačka rozgromiła gospodarzy 10:1. Znakomicie w tym spotkaniu spisywał się amerykańsko-kanadyjski duet David Goodwin – Darcy Murphy. Goodwin strzelił dwa gole i miał cztery asysty, a Murphy zaliczył hattrick oraz dorzucił trzy asysty.

Dzięki tej wygranej krakowianie awansowali na 6. miejsce w tabeli i wyprzedzili TAURON Podhale Nowy Targ. W 36. kolejce w sumie na pięciu lodowiskach padły aż 44 bramki.

Pora na ćwierćfinały play-off

W ćwierćfinale fazy play-off GKS Tychy zmierzy się z Ciarko STS Sanok, JKH GKS Jastrzębie z TAURON Podhalem Nowy Targ, KH Energa Toruń z Comarch Cracovią, a GKS Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim. Pierwsze spotkania już we wtorek, 23 lutego, a mecze będą rozgrywane do czterech zwycięstw.

Terminy spotkań Cracovii zostały wyznaczone na: 23.02, 24.02, 27.02, 28.02, ew. 3.03, 5.03 i 7.03. Godziny rozpoczęcia zostaną dopiero podane.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv.

comments powered by Disqus