Cracovia krok od półfinału. „Dlaczego sędziowie jej pomagali, skoro i tak jest faworytem?”

Unia Oświęcim stawia Pasom bardzo trudne wymagania w ćwierćfinale play-off Polskiej Hokej Ligi. Krakowianie wygrali jednak oba mecze na wyjeździe i w środę – przed własną publicznością – mogą przypieczętować awans do półfinału.

Po meczach pod Wawelem w rywalizacji do czterech zwycięstw było 1:1. W sobotę i niedzielę oba zespoły rywalizowały na lodowisku w Oświęcimiu. Pierwszy mecz Pasy wygrały 3:2, ale ambitni gospodarze dali się pokonać dopiero po serii rzutów karnych, która zawsze jest loterią. W niedzielę rywalizacja rozstrzygnęła się w dogrywce. Na 2,5 minuty przed końcem gospodarze przegrywali 1:2, ale zdołali wyrównać, a następnie za sprawą Macieja Urbanowicza wydrzeć kolejne, trzecie już zwycięstwo w derbowej rywalizacji. Piąte spotkanie już w środę o godzinie 18.30 w hali przy Siedleckiego.

Po niedzielnym meczu sporo żalu do sędziów miał Josef Dobosz, trener Unii. – To nie miało wiele wspólnego z hokejem. Dlaczego sędziowie tak pomagali Cracovii, skoro i tak jest faworytem? W trzeciej tercji graliśmy świetnie, Cracovia nie dawała rady – zdecydowały przewagi. Zasłużyliśmy na zwycięstwo i myślę, że jeszcze wrócimy do Oświęcimia – mówił szkoleniowiec gospodarzy.

– Za nami kolejny bardzo ciekawy mecz, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Byliśmy lepszym zespołem, ale przeszkodą był bramkarz, który bronił fantastycznie – komentował Rudolf Rohaczek, opiekun mistrzów Polski.

Sobota:

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia k. 2:3 (0:2, 2:0, 0:0, d. 0:0, k. 0:2)

Bramki: Vosatko (22., 28.) – Dziubiński (14.), Kapica (18.), karne: Sinagl, Dziubiński.

Niedziela:

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia d. 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, d. 0:1)

Bramki: Danecek (23.), Wojtarowicz (33.) – Urbanowicz (20., 62.), Dziubiński (58.).

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3:1 dla Cracovii