Cracovia ma nowego kierownika drużyny

Artur Bernacki fot. cracovia.pl

Artur Bernacki zastąpił Tomasza Siemieńca. Kilkanaście lat temu pełnił tę funkcję w drugiej drużynie Pasów.

Ponad miesiąc Cracovia szukała nowego kierownika drużyny. Pełniący tę funkcję od 2011 roku Tomasz Siemieniec niespodziewanie złożył wypowiedzenie pod koniec lipca, kilka dni przed meczem w Poznaniu. Jednym z powodów jego decyzji był spór klubu z Miroslavem Covilą, kapitanem Pasów.

Siemieńca zastępował jeden z trenerów w sztabie Michała Probierza – Michał Bartosz. Jak się okazało, było to rozwiązanie tymczasowe. We wtorek klub poinformował, że następcą Siemieńca będzie Artur Bernacki.

Nowy kierownik jest rodowitym krakowianinem. Ukończył zarządzanie organizacjami. Praca w klubie nie będzie dla niego nowością. W latach 2003–2005 pełnił funkcję kierownika drugiej drużyny Pasów. Nieoficjalny debiut w pierwszej czeka go już w piątek podczas sparingu z Podbeskidziem w Bielsku-Białej.

Co robi kierownik?

Kibice kojarzą kierowników drużyn przede wszystkim z przygotowywaniem zmian w trakcie meczu. Zakres ich obowiązków jest jednak dużo większy. Na ich głowie jest cała logistyka związana z wyjazdem drużyny na mecz: zadbanie o hotel, posiłki, kontakt z kierownikiem rywala. Siemieniec dbał również o sprzęt zawodników.

REKLAMA


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne