Cracovia Maraton ruszy po raz 18. Trwają zapisy

fot. mat. prasowe

Od 11 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 18. Cracovia Maraton. W przyszłym roku bieg odbędzie się 28 kwietnia. Najniższa opłata startowa obowiązuje do końca stycznia.

Do 31 stycznia za start w maratonie „z historią w tle” zapłacimy 80 złotych, od 1 lutego do końca marca – 110, a od 1 kwietnia do końca zapisów internetowych (18 kwietnia) – 140 złotych. W biurze zawodów (25–27 kwietnia) będzie to 160 złotych. W porównaniu z 2018 rokiem, opłaty startowe dla rejestrujących się przez Internet wzrosły o 10 złotych, a zapisanie się kilka dni przez imprezą jest tańsze o 40.

„Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na Rynku Głównym. Uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu” – zachęca do udziału Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizator najbardziej międzynarodowego maratonu nad Wisłą.

Poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidziane są nagrody dla najszybszych: Polaka, Polki, krakowianina i krakowianki, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną również za ewentualne ustanowienie nowych rekordów trasy Cracovia Maraton.

ZIS liczy, ze ponownie uda się pobić rekord frekwencji. Tegoroczną, 17. edycję ukończyła rekordowa liczba 5630 biegaczy z 5848, którzy wystartowali.

Rywalizacja na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów będzie zwieńczeniem dwudniowego święta biegania. W sobotę (27 kwietnia) zorganizowane zostaną: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 kilometra), Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński), a wieczorem szósta edycja Biegu Nocnego na 10 kilometrów.

W niedzielę tradycyjnie na trasę Cracovia Maraton wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

Ponadto, już po raz czwarty w przeddzień zmagań maratończyków odbędą się specjalne zawody dla najmłodszych miłośników biegania – w ramach Mini Mini Cracovia Maraton. Na uczestników i kibiców imprez wchodzących w skład krakowskiego weekendu maratońskiego będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla dzieci.

Zapisy do 18. Cracovia Maraton prowadzone są w TYM MIEJSCU

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne