Cracovia nie obroni mistrzostwa Polski

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Hokeiści Pasów przegrali z Tauronem HK GKS 1:4 w piątym meczu półfinału play-off i stracili szanse na zdobycie trzeciego mistrzostwa Polski z rzędu. Rywalem katowiczan w finale będzie GKS Tychy, a Cracovia o brązowy medal zmierzy się z TatrySki Podhalem Nowy Targ.

W Polskiej Hokej Lidze czeka nas pierwszy od 2015 roku śląski finał. O mistrzostwo zmierzą się zespoły z Tychów i Katowic, czyli dwie najlepsze ekipy po sezonie zasadniczym. Mistrz kraju dostanie szansę w Hokejowej Lidze Mistrzów, w której w dwóch ostatnich sezonach występowała Cracovia.

Po piątkowej porażce przy Siedleckiego, podopieczni Rudolfa Rohaczka nie mogli już się pomylić i nadzieje na finał przedłużyło tylko ich zwycięstwo w Katowicach. GKS na swoim lodzie nie dał im jednak żadnych szans, podobnie jak we wcześniejszych meczach tego sezonu, i to on po 15-letniej przerwie zagra w wielkim finale.

Po sezonie ligowym polscy hokeiści będą rywalizować na Węgrzech w mistrzostwach świata Dywizji 1A. Selekcjoner Ted Nolan powołał na zgrupowanie i turniej 36 zawodników, w tym ośmiu z Comarch Cracovii: Rafała Radziszewskiego, Bartosza Dąbkowskiego, Macieja Kruczka, Mateusza Rompkowskiego, Patryka Wajdę, Krystiana Dziubińskiego, Damiana Kapicę i Macieja Urbanowicza.

Tauron KH GKS Katowice – Comarch Cracovia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Bramki: Malasiński (9.), Themar (31.), Devecka (47.), Wronka (59.) – Drzewiecki (23.).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 4:1 dla GKS-u i awans do finału.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne