Cracovia ponownie gorsza w „starciu mistrzów”

Hokeiści Comarch Cracovii tylko raz wygrali w sezonie zasadniczym z GKS-em Tychy. W ostatnim przed fazą play-off meczu między Pasami i tyszanami goście zwyciężyli 4:1.

Po porażce Cracovia straciła pierwsze miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi i traci do GKS-u dwa punkty. Wszystko wskazuje więc na to, że to drużyna ze Śląska przystąpi do pla-offów z pozycji lidera. Do końca pierwszej części sezonu zostały trzy kolejki. Mistrzowie Polski z Krakowa zmierzą się jeszcze z PGE Orlikiem Opole (wyjazd, 5 lutego), TatrySki Podhalem Nowy Targ (wyjazd, 15 lutego) i Tempish Polonią Bytom (dom, 17 lutego). Od 9 do 11 lutego aż ośmiu zawodników Pasów będzie występowało w kadrze na turnieju EIHC w Katowicach.

Cracovia wciąż czeka na pierwsze w obecnych rozgrywkach zwycięstwo z GKS-em przed własną publicznością. Jedyny wygrany przez naszą ekipę mecz z wicemistrzem kraju odbył się na Śląsku. W piątek zawodnicy Pasów tylko raz pokonali bramkarza GKS-u. Stefan Zigardy miał bardzo dobry dzień, dopisywało mu również szczęście. Jeden jedyny raz skapitulował w czternastej minucie, po goli Tomasa Sykory, nowego hokeisty Cracovii.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Bramki: Sykora (14.) – Kubos (13., 46.), Jeziorski (22.), Rzeszutko (43.).

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne