Cracovia porażką zakończyła występy w HLM. Kolejny sezon bez punktów

fot. Cracovia.pl

W ostatnim meczu fazy grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów Comarch Cracovia przegrała w Helsinkach 3:6. Był to dziesiąty mecz krakowian w tych rozgrywkach i dziesiąta porażka.

Podopieczni Rudolfa Rohaczka spisali się lepiej niż przed tygodniem, kiedy w Tauron Arenie Kraków ulegli temu samemu rywalowi 0:6. W Finlandii pierwsi stracili bramkę, ale pierwsza tercja zakończyła się remisem dzięki wyrównującemu trafieniu Damiana Kapicy. Kolejne Pasy przegrały 1:3 i 1:2, a bramki dla nich strzelali Mateusz Rompkowski i Petr Kalus.

Cracovia zajęła w grupie ostatnie miejsce i nie awansowała do dalszej fazy. Mistrzowie Polski przegrali wszystkie mecze. Razem z występami przed rokiem, mają w tych rozgrywkach dziesięć porażek i nie zdobyli punktów.

Bramkarz Rafał Radziszewski: – Chcieliśmy na koniec powalczyć o jak najlepszy wynik. Spotkania i wyniki były lepsze niż przed rokiem, szczególnie te, które rozgrywaliśmy na lodowisku przy Siedleckiego.

Teraz nasi hokeiści mogą skupić się na walce o obronę mistrzostwa Polski. Najbliższy mecz zagrają w piątek u siebie z Anteo Naprzód Janów (godzina 18.30).

IFK Helsinki – Comarch Cracovia 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Bramki: Malinen (10.), Tamminen (35.), Nykopp (36.), Nordgren (36.), Sopanen (46.), Haataja (54.) – Kapica (12.), Rompkowski (40.), Kalus (59.).

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne