Cracovia rządzi w Małopolsce

Cztery derbowe spotkania i cztery wygrane z rywalami z województwa. We wtorek Comarch Cracovia pokonała u siebie Unię Oświęcim 3:1.

Pasom prowadzenie dał Filip Drzewiecki, którego gol w 10. minucie był ozdobą meczu. Napastnik, który wraca do reprezentacji Polski, przeprowadził świetny rajd i uderzył po długim rogu. W drugiej tercji na 2:0 podwyższył Krystian Dziubiński, a w trzeciej na 3:0 Petr Sinagl.

Najwięcej emocji było w końcówce spotkania. Dla Unii trafił Wojciech Wojtarowicz, a później Cracovia grała w podwójnym osłabieniu.

Z 34 punktami krakowianie prowadzą w Polskiej Hokej Lidze. Drugi GKS Tychy ma dwa punkty mniej oraz jedno spotkanie więcej do rozegrania. W piątek podopieczni Rudolfa Rohaczka zmierzą się w Bytomiu z Polonią. Do własnej hali wrócą 11 listopada, by po przerwie na turniej reprezentacji podjąć Orlika z Opola.

Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Bramki: Drzewiecki (10.), Dziubiński (27.), Sinagl (50.) - Wojtarowicz (53.).