Cracovia utrzymała się w ekstraklasie, choć przegrała we Wrocławiu

Notujący ostatnio świetne wyniki na własnym stadionie Śląsk Wrocław za mocny dla Pasów. Zespół Jana Urbana pokonał Cracovię 2:0, ale obie drużyny po tej kolejce zapewniły sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Wydarzenie: Choć przegrali, to na kolejkę przed końcem zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie. O tym sezonie Pasy będą jednak chciały jak najszybciej zapomnieć. 2 czerwca zespół Jacka Zielińskiego zakończą rozgrywki spotkaniem z Piastem Gliwice.

Bohater: Krakowianie obawiali się Japończyka i ich obawy były słuszne. Ryota Morioka zaliczył asystę i strzelił bramkę. W 13. minucie świetnie podał do Kamila Dankowskiego, który następnie zagrał do Kamila Bilińskiego. Napastnik wrocławian wykorzystał pierwszą okazję gospodarzy w meczu, strzelając między nogami Grzegorza Sandomierskiego.

W 35. minucie Łukasz Madej przedarł się skrzydłem i zagrał w pole karne do Morioki, który ośmieszył Piotra Polczaka i podwyższył na 2:0.

Rozczarowanie: Cracovia kończy sezon na wyjazdach z zaledwie 12 punktami. Pod tym względem nie ma gorszej drużyny w lidze. Podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali tylko jedno spotkanie i dziewięć zremisowali.

Warto zwrócić uwagę: Do meczowej kadry i pierwszego składu wrócił Marcin Budziński. Pomocnik nie zagrał z Ruchem, bo trener chciał mu odpocząć w związku z zamieszaniem wokół przedłużenia jego kontraktu z Cracovią.

- Cracovia próbowała atakować, ale jej próby były nijakie. Śląsk był dobrze ustawiony i nie dał się rozpędzić krakowianom.

- Po przerwie najlepszą sytuację w drużynie gości miał Krzysztof Piątek. Napastnik pięknie uderzył głową, ale tylko trafił w słupek. Piłka wróciła do gry i przed utratą gola Wojskowych ratował Mariusz Pawełek.

- W pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko opuścił Jakub Wójcicki.

- Do I ligi zdegradowany został Ruch Chorzów. Drugiego spadkowicza poznamy w piątek. Zagrożone są drużyny Arki Gdynia (14. miejsce i 21 punktów) i Górnika Łęczna (15. miejsce i 21 punkty).